Sobota 27/06/2020

APEL:

Z żalem zawiadamiamy , że wczoraj zmarł nasz wieloletni nauczyciel, kolega, członek Rady Powierników Jan Czerski.

Był głęboko zaangażowany w życie naszej szkoły.
Datę uroczystości pogrzebowej podamy w późniejszym terminie.

Cześć Jego pamięci.

Historia aktualizacji:
27/06/2020 – 09:00

– nowa wpis
27/06/2020 – 10:30
– dodano – Historia III Gim, Historia IV Gim, Historia I Lic
27/06/2020 – 10:50
– dodano – Historia I Gim, Historia II Gim, Historia 5B
30/06/2020 – 15:33
– dodano – religia, 2B, 5A, Historia 6B

Religia – młodsze klasy

Przedszkole – 27/06/2020 – Pory roku (film YouTube)

Klasa 2A

Klasa 2B

Klasa 3A

Klasa 3B

Klasa 4A

Lekcja 33

Temat: Pisownia wyrazów z „h”.

Drodzy Uczniowie!

Po cichutku, bezszelestnie przyszło do nas 21. czerwca astronomiczne lato. Wtedy to właśnie mieliśmy najdłuższy dzień i najkrótszą noc w 2020 roku we wszystkich krajach, które leżą na półkuli północnej. Lato to najcieplejsza pora roku. Jednak na półkuli południowej wszystko jest odwrotnie niż na północnej, czyli jak na przykład w Polsce. Między innymi w Australii  najcieplejsze miesiące roku to grudzień, styczeń i luty. Dlatego Święty Mikołaj musi tam zdejmować swój ciepły kubrak, aby się nie spocić.

Latem wieża Eiffla w Paryżu rośnie. Dzieje się tak, gdyż jest ona zbudowana ze stali, która zmienia swoją wielkość pod wpływem temperatury. W zimę wieża się kurczy, a latem może urosnąć nawet o około 15 centymetrów. To bardzo podobnie jak Wy, …. ale oczywiście nie kurczycie się zimą jak wieża ?.

W ćwiczeniu: str. 141 – 146

Dostępny klasowy email: [email protected]

Samych słonecznych dni! ☀️

Klasa 4A – geografia

Klasa 4B

Klasa 4B – Geografia

Klasa 5A

Klasa 5A – Geografia

Klasa 5A – Historia

Klasa 5B

Klasa 5B – Geografia

Klasa 5B – Historia

Wydrukuj załączony plik i odpowiedz na pytania, korzystając z notatek i materiałów z przerobionych lekcji. Jest to materiał powtórzeniowy z całego roku.

Wszelkie zadania domowe (zarówno aktualne jak i zaległe) proszę przesyłać na adres e-mailowy:

Klasa 6A

Klasa 6A – Geografia

Klasa 6A – Historia

Proszę wydrukować pliki,stanowiące treść lekcji, zapoznać się uważnie z ich treścią i wkleić do zeszytu.

ZADANIE DOMOWE:1. Dlaczego „Batory” i „Stefan Batory” pływali po Oceanie Atlantyckim i w jakich latach?

2. Dlaczego Zygmunt III Waza stoi na Placu Zamkowym w Warszawie?

3. Zapoznaj się z reprodukcja obrazu Jana Matejki „Batory pod Pskowem” i przygotuj jego krótki (maksymalnie pół strony w zeszycie) opis.

Klasa 6B

Klasa 6B – Geografia

Klasa 6B – Historia

I Gimnazjum

Dziękuję wszystkim za sumienne odrabianie lekcji. W tym tygodniu szczególnie wielkie gratulacje należą się: Mai, Oliwii, Miłoszowi, Szymonowi, Kacprowi, a przede wszystkim Kasi za jej pracę pisemną oraz nagranie video, które utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto spędzać moje piątkowe wieczory na czytaniu Waszych prac i przygotowywaniu lekcji na kolejną sobotę. Dziękuję Wam wszystkim!

Proszę o zmierzenie się testem końcowym – będzie nam to bardzo przydatne przy planowaniu lekcji w przyszłym roku szkolnym.

I Gimnazjum – Geografia

I Gimnazjum – Historia

Proszę wydrukować plik,stanowiący treść lekcji, zapoznać się uważnie z jego treścią i wkleić do zeszytu.

ZADANIE DOMOWE:1. Opisz w kilku zdaniach losy Tadeusza Kościuszki po roku 1794

2.Na jakim dawnym polskim banknocie (wycofanym w 1996) znajdował się wizerunek Tadeusza Kościuszki?

3. Gdzie został pochowany król Stanisław August Poniatowski?

II Gimnazjum

II Gimnazjum – Geografia

II GImnazjum- Historia

ZADANIE DOMOWE:1. Gdzie pochowany jest generał Józef Bem?

2. Na jakim polskim banknocie (emitowanym do 1994) znajdował się wizerunek generała Bema?

3.Kto napisała kto zaśpiewał „Bema pamięci żałobny-rapsod”?

III Gimnazjum

III Gimnazjum – Geografia

III Gimnazjum – Historia

Temat: II Rzeczpospolita – powtórzenie wiadomości

Proszę uzupełnić ćwiczenia załączników

IV Gimnazjum

IV Gimnazjum – Geografia

IV Gimnazjum – Historia

Temat: Wojsko Polskie na froncie wschodnim i zachodnim

I Liceum

I Liceum – Historia

Temat: Poznański Czerwiec 1956r.

1. Wyszukaj w internecie informacje o wydarzeniach z czerwca 1956r. w Poznaniu.
  2. Oglądnij prezentację IPN
    IPN-prezentacja
  3. Wykonaj ćwiczenia z załącznika

Język angielski dla dorosłych – klasa p. Rimington

Proszę wydrukować zadanie, zapoznać się z idiomami, rozpoznać nazwę produktów żywnościowych, napisać nazwę powyżej obrazka, a następnie wpisać do odpowiedniej luki.

W razie pytań proszę o kontakt ze mną na szkolny email [email protected]