Komunikat kierownika szkoły: Konkurs plastyczny!

KONKURS_PLASTYCZNY

Drodzy uczniowie,

Powyższy plakat jest zachętą do wzięcia udziału w konkursie plastycznym.
Co należy zrobić?
Zaprojektować własny plakat mający zachęcić do czytania.
Podpisać swój plakat w lewym dolnym rogu imieniem i nazwiskiem i dodać tytuł plakatu.
Do 22 maja przekazać plakat swojemu nauczycielowi (format pliku dowolny w przypadku zdjęcia proszę się upewnić, że jest ono wyraźne i w dobrej jakości.
Konkurs jest podzielony na trzy kategorie wiekowe:
5 – 7 lat, 8 – 10 lat i 11 – 13 lat.
O wynikach poinformujemy wszystkich na naszej stronie internetowej i Facebooku a galeria prac będzie dostępna na stronie i na YouTubie.

AKTUALNOŚCI: Międzynarodowy Dzień Teatru

(01/05/2021)

Kto zgubił pantofelka tym razem?

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru klasa 5a wcieliła się w aktorskie role i przygotowała wspaniały występ – online zagrano „Kopciuszka” w nowej wersji! Wszyscy bardzo starannie przygotowywali się do swoich ról. Naszą sceną były nasze pokoje a naszymi reżyserami – rodzice. O kostiumy, makijaże i całą scenerię, zadbali sami uczniowie. Cały film zmontowała nam nasza koleżanka z klasy, Weronika Gaweł, za co jesteśmy jej bardzo wdzięczni . Wszystkim aktorom i rodzicom należą się ogromne brawa! Do tego pomysłu nie trzeba było nikogo namawiać 🙂 zresztą zobaczcie sami efekt końcowy.

(26/04/2021) Słowem – Polska. Finaliści etapu szkolnego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego „Słowem-Polska”. Zaprezentowali oni  wysoki poziom umiejętności recytatorskich i bardzo trudno było wybrać zwycięzców pierwszego etapu.

Po długich namysłach postanowiono, że zwyciężczyniami w kategorii 7-9 lat zostały Adelajda Bartusiak i Zuzanna Kubicz.  Natomiast w kategorii 10-13 lat:  Olga Baran i Zuzanna Batruch.

Gratulujemy! Teraz, uczennice rywalizować będą na szczeblu krajowym.

Konkurs odbywa się w terminie marzec-czerwiec 2021 roku i składa się z czterech etapów: szkolnego, krajowego oraz kontynentalnego, kiedy to uczestnicy prezentują trzy różne utwory wybranych przez siebie autorów: Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Ignacego Krasickiego i Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Ostatnim etapem będzie rozstrzygnięcie Konkursu polegające na wyłonieniu finalistów i laureatów z każdej kategorii wiekowej.

O nagrodę Małżonki Prezydenta RP ubiegają się młodzi rodacy uczący się języka polskiego w krajach ich zamieszkania.

Trzymamy kciuki za nasze uczennice!

Agnieszka Rutkowska

(16/04/2021)Ten bit wpada w ucho i serducho!
Chyba każdy pamięta te niemal niekończące się zmagania z deklinacją w szkole podstawowej: mianownik – kto? co? dopełniacz… Czy już ktoś ma gęsią skórkę? A może są tacy, którzy obudzeni nawet w środku nocy są w stanie bezbłędnie odmienić przez wszystkie przypadki słowo „ksiądz” czy „książę”.

Klasa Pani Magdaleny Bartusiak zna przypadki rzeczownika śpiewająco – w dosłownym znaczeniu tego słowa. Aby nauka deklinacji była również świetną zabawą, 5b rapuje :).  Dzięki temu, że rapujemy – szybciej zapamiętujemy, a dzięki  temu, że wyrazy się odmieniają, mamy swobodny szyk zdania. Przyłączcie się do nas : MIANOWNIK KTO? CO?…

Mamy światowych zwycięzców! (31/03/2021)

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie znaleźli się na podium w międzynarodowym konkursie plastyczno-literackim „Przysłowia są mądrością narodu”.  Zwyciężyli w dwóch kategoriach wiekowych, a w trzeciej zdobyli III miejsce! Rywalizacja była ogromona, gdyż w szranki stanęło aż 165 uczniów szkoł polonijnych z całego świata! Z dumą przedstawiamy zwycięzwów: 

Pierwsza kategoria wiekowa (6-8 lat)  III miejsce: Alicja Polaszek z klasy 3A, za pracę „Czas to najlepszy lekarz”

Druga kategoaria wiekowa (9-10 lat ): I miejsce, Amelia Kucharczyk z klasy 4A, za pracę „Co ma piernik do wiatraka?”

Trzecia kategoria wiekowa (11-16 lat) I miejsce zajęła Zuzanna Batruch z I klasy gimnazjum, za pracę „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”

Polska Macierz Szkolna nagrodziła i wyróżniła prace najbardziej kreatywne, oryginalne i odznaczające się artyzmem językowo-stylistycznym oraz plastycznym. W skład jury wchodzili między innymi językoznawcy, krytycy sztuki. dyplomaci oraz członkowie Polskiej Macierzy Szkolnej. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 

Jestemy bardzo dumni z sukcesów naszych uczniów i wiemy, że jeszcze nieraz będziemy wspólnie świętować ich osiągnięcia!

Łukasz Łukasiewicz

Przerwa świąteczna

Szanowni Państwo,

Dzięki nieustającej ciężkiej pracy kadry pedagogicznej, rodziców i uczniów z sukcesem zakończyliśmy kolejny semetr zajęć zdalnych. Bardzo się ucieszyłam, kiedy przeczytałam Państwa pozytywne komentarze z wirtualnej wywiadówki. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie zajęć stacjonarnych, ale potrzebujemy trochę cierpliwości. Jesteśmy  w regularnym kontakcie z Dyrekcją Loreto. Będziemy Państwa na bieżąco informować o jakichkolwiek zmianach.

Na stronie rodziców na Facebooku jest dużo zdjęć uśmiechniętych uczniów, gdzie można zobaczyć przykłady różnorodnych i ekscytujących zajęć, w które zaangażowani byli uczniowie.

6 marca starsi uczniowie wzięli udział w wirtualnych warsztatach edukacyjnych Świąt Żołnierzy Wyklętych zorganizowanych przez Biuro Edukacji Narodowej IPN Gdańsk. Materiały były przygotowane przez p. Artura Chomicza i zawierały film i Karty Pracy podzielone na grupy wiekowe.

W tym roku nie będzie formalnych egzaminów GCSE i A-Level. Oceny będą wystawione przez nauczycieli poparte odpowiednimi dowodami. Wymaga to wielu godzin pracy nauczycieli i uczniów wspieranych przez rodziców. Uczniowie  oprócz lekcji wirtualnych uczęszczają również na szkolenia, sfinansowane przez szkołę, aby pomóc im w uzyskaniu jak najlepszej oceny. Życzę im sukcesów.

Zachęcam rodziców i uczniów do udziału w konkursach które zamieszczamy na naszej szkolnej stronie. Jesteśmy dumni z każdego ucznia, który bierze udział w konkursach, a specjalny artykuł o sukcesach naszych uczniów zamieścimy tuż po świętach.

Od stycznia ponownie w trzecią niedzielę miesiąca nasi uczniowie i nauczyciele przygotowują liturgię słowa na szkolnej Mszy Świętej o godzinie 12.00. Następna Msza szkolna odbędzie się w niedzielę 25 kwietnia. Zachęcam do udziału i jeżeli rodzina chciałaby czytać proszę wysłać do mnie e-maila na danuta.antonik@polskaszkolamanchester.org


W sobotę 27 marca rozpoczęliśmy ferie Wielkanocne. Będą dwie wolne soboty. Zmiana w kalendarzu, ponieważ rozpoczynamy lekcje zdalne w sobotę 17 kwietnia: sobotą C. Przypominam, że w związku z tym umieściliśmy na naszej stronie sekcję, która przypomina o aktualnej i następnej sobocie.

22 Wielkanocne Stock Photos, Pictures & Royalty-Free Images - iStock

Wielkanoc 2021

Zdrowych, pogodnych, pełnych wiary, Nadziei i miłości

Świąt Wielkanocnych.

Radosnych spotkań w gronie rodzinym

Oraz Wesołego Alleluja

Życzą

Dyrekcja, Rada Powierników,

Kadra Pedagogiczna i Pracownicy

PSPO im św Stanisława Kostki

Z wyrazami szacunku
Danuta Antonik
Kierownik szkoły

AKTUALIZACJA: Konkurs recytatorski pod patronatem Pierwszej Damy RP.

🎭 UWAGA KONKURS RECYTATORSKI 🎭

Drodzy Uczniowie, uczycie się w szkole języka polskiego, dlatego gorąco zachęcam Was do spróbowania swoich sił w recytowaniu utworów poetów, którzy należą do kanonu polskiej literatury. Jestem pewna, że znajdziecie pośród ich utworów takie, które szczególnie Wam się spodobają i skłonią do własnej interpretacji. Bardzo liczę na to, że udział w konkursie przyniesie Wam dużo radości i satysfakcji z obcowania z piękną polską poezją. Bądźcie otwarci na przekaz i język tej poezji, który wzbogaci także Waszą znajomość polskiego. – Agata Kornhauser-Duda 🇵🇱
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pod patronatem Pierwszej Damy RP, Agaty Kornhauser-Dudy.
W ramach konkursu uczniowie szkół polonijnych poproszeni są o nagranie maksymalnie 2-minutowego filmu, na którym wyrecytują wybrany przez siebie wiersz jednego z poniższych poetów:


Cypriana Kamila Norwida
Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Ignacego Krasickiego
Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

Termin pierwszego etapu konkursu upływa z dniem 18 kwietnia 2021. W związku z tym zgłoszenia konkursowe muszą być dokonane nie później niż do 11 kwietnia 2021 do godziny 24:00.
Filmy wraz z formularzem zgłoszeniowym prosimy wysyłać na adres e-mail – aga.rutkowska@polskaszkolamanchester.org

Regulamin:

https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/konkurs-recytatorski-slowem-polska/

Podsumowanie semestru

Szanowni Państwo

W sobotę 13 lutego, uczniowie wszystkich klas z wyjątkiem przedszkola i klasy II licealnej, otrzymają półroczne podsumowanie postępów.

Dodatkowo podczas zajęć będzie można zarezerwować czas na omówienie postępów dziecka podczas wirtualnej wywiadówki, która odbędzie się w sobotę 27 lutego.

Sobota 20 lutego jest wolna. Dziękuję za stałą współpracę w tym trudnym czasie. Ponownie rozpoczynamy zajęcia zdalne w sobotę 27 lutego. Nadal czekamy na zniesienie ograniczeń i powrót do nauki stacjonarnej.

Z poważaniem
Danuta Antonik
Kierownik