Zapisy do szkoły i regulamin

Na tej stronie:
1. Regulamin szkoły i kalendarz zajęć.
2. Procedura zapisów.
3. Procedura rezygnacji ze szkoły.

1. Regulamin szkoły i kalendarz zajęć.
Regulamin szkoły dostępny pod linkiem – regulamin.
Kalendarz będzie dostepny w tym miejscu. Aktualnie jest niedostępny, gdyz trwa jego zatwierdzanie.

2. Procedura zapisów.
W tej trudnej sytuacji, Rada Powierników zdecydowała o otwarciu zapisów na rok szkolny 2020/2021. Cała procedura zostanie przeprowadzana elektronicznie a informacja o wpłacie ewentualnego depozytu zostanie przesłana na państwa email.

Niniejsze formularze przyjmujemy tylko do 17 października 2020! Wszystkie zgłoszenia przysłane po tym terminie nie będą brane pod uwagę! O wszelkich odstępstwach w tej kwestii decyzję będzie podejmować kierownik szkoły.

a) Pobierz załączony formularz w formacie Excel.


b) Otwórz pobrany plik w dowolnej aplikacji Excel lub skorzystaj z darmowego dostępu poprzez stronę www.office.com (jeżeli nie masz konta będziesz musiał utworzyć darmowe konto Microsoft). Poniżej poglądowa instrukcja dla osób korzystających z wersji online poprzez office.com


c) wypełnij wszystkie wymagane pola – w większości przypadków dostaniesz podpowiedź w formie komentarzy. Jeżeli jakiegoś pola nie można wypełnić (jest ono zablokowane itp.) to proszę je ominąć.
Pierwsze pole do wypełnienia znajduje się u góry po prawej stronie formularza, prosimy i wpisanie nr klasy w angielskiej szkole, do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2020/2021.


WAŻNE dwu lub trzykrotnie sprawdź poprawność danych szczególnie adresy email i nr telefonu. Rodziny z jednym opiekunem wpisują w pola danych drugiego opiekuna n/a, nie dotyczy, nd lub coś podobnego, pomoże to w sprawnej analizie zgłoszeń.

d) WAŻNE! uzupełniony formularz zapisz (lub pobierz z office.com) zmieniając TYP PLIKU na PDF i nadając nazwę w formacie, imię i nazwisko dziecka np. jan_kowalski.pdf. W tym punkcie rozumiemy, że jest to pewne utrudnienie ale tylko w ten sposób możemy zagwarantować zgodność formularza z podanymi przez państwa danymi (plik excela jest bardzo prosto zmodyfikować). Z pomocą ponownie przychodzi Google i przykładowa instrukcja znajduje się tutaj (po angielsku):
https://support.microsoft.com/en-gb/office/save-or-convert-to-pdf-or-xps-in-project-desktop-d85416c5-7d77-4fd6-a216-6f4bf7c7c110?ui=en-us&rs=en-gb&ad=gb
lub tutaj (po polsku)
https://support.microsoft.com/pl-pl/office/zapisywanie-lub-konwertowanie-do-pliku-pdf-lub-xps-w-wersji-klasycznej-programu-project-d85416c5-7d77-4fd6-a216-6f4bf7c7c110

e) sprawdzony, poprawnie wypełniony i zapisany formularz wyślij na adres email zapisy@pssm.org.uk z adresu email zgodnego z tym wpisanym jako email pierwszego (głównego) opiekuna. Tylko w ten sposób otrzymasz późniejsze aktualizacje. Jeżeli zapisujesz więcej niż jedno dziecko (np. masz jedno dziecko w szkole i zapisujesz dwa kolejne) to dla każdego dziecka musisz wypełnić osobny formularz i wysłać wszystkie razem w jednym emailu.

f) po wstępnym zaakceptowaniu formularza, dostaniesz informację zwrotną z informacja jak i czy zapłacić depozyt. W przypadku braku miejsc w danej klasie, dostaniesz informację o umieszczeniu na liście rezerwowej.

g) po wpłacie depozytu dostaniesz ostateczne potwierdzenie o wpisaniu dziecka na listę danej klasy.

UWAGA – niepoprawnie wypełnione formularze (błędny format adresu email lub telefonu) lub te z brakującymi informacjami (adres itp.) MOGĄ ZOSTAĆ ODRZUCONE! Rozumiemy że ta procedura nie jest najprostsza ale dysponują państwo odpowiednimi darmowymi narzędziami do poprawnego wypełnienia formularza. W internecie można znaleźć setki filmów instruktażowych zarówno na YouTube jak i stronach Microsoftu.
W ramach częściowego ułatwienia zapisów dla osób mających problem z procedurą powyżej, publikujemy formularz w formacie .pdf do ręcznego wypełnienia korzystając z opcji SIGN PDF w darmowym programie Acrobat Reader do pobrania ze strony www.adobe.com. Instrukcja jak tego dokonać poniżej:
https://www.adobe.com/uk/acrobat/online/sign-pdf.html.
a sam formularz do pobrania poniżej:

WAŻNE! W formularzu .pdf powyżej nie ma interaktywnych pól z możliwością wyboru odpowiedzi (dotyczy np. znajmości języka polskiego) zalecamy otwarcie wersji excel i podglądniecie sposobu wypełniania.

KOLEJNOŚĆ ROZPATRYWANIA ZGŁOSZEŃ

W pierwszej kolejności rozpatrywane będą zgłoszenia od rodziców dzieci już uczęszczających do naszej szkoł, którzy chcą zapisać rodzeństwo. W drugiej kolejności prawidłowo wypełnione formularze excel wysłane w formie .pdf. W trzeciej kolejności formularze z szablonu .pdf a dopiero w ostatniej ewentualne formularze z małymi błędami, które zostaną poprawione przez rodziców na drodze komunikacji elektronicznej lub telefonicznej. W każdym z powyższych przypadków nadrzędą zasadą jest termin otrzymania zgłoszenia.

PRZYPOMINAMY! W klasach 1-4 prawie wogóle nie ma miejsc więc mogą być państwo umieszczeni na liście rezerwowej więc jedyna szansa na lepszą pozycję na tej liście to szybkie przesłanie poprawnie wypełnionego formularza w porpawnym formacie.

3. Procedura rezygnacji ze szkoły.
Zgodnie z regulaminem szkoły wszyscy rodzice, którzy chcą wypisać swoje dzieci muszą o tym poinformować administrację. Jest to dla nas niezmiernie ważne, gdyż tylko w ten sposób możemy zaoferować miejsca kolejnym dzieciom z zapisów i list rezerwowych. Pozwala to również zaktualizować konto każdej rodziny i unikną państwo niespodziewanych informacji o zapłacie czesnego.
Z uwagi na zaistniałą sytuację, kontakt z administracją jest utrudniony dlatego prosimy państwa o współpracę. Poniższa instrukcja umożliwia poinformowanie administracji o fakcie wypisania dziecka.

a) Pobierz załączony formularz w formacie Excel.

b) Otwórz pobrany plik w dowolnej aplikacji Excel lub skorzystaj z darmowego dostępu poprzez stronę www.office.com (jeżeli nie masz konta będziesz musiał utworzyć darmowe konto Microsoft).

c) wypełnij wszystkie wymagane pola – w większości przypadków dostaniesz podpowiedź w formie komentarzy. Jeżeli jakiegoś pola nie można wypełnić (jest ono zablokowane) to proszę je ominąć. WAŻNE dwu lub trzykrotnie sprawdź poprawność danych szczególnie adresy email i nr telefonu. Zachęcamy do wypełnienia danych obu opiekunów ale zgodnie z regulaminem do wypisania dziecka ze szkoły wystarczą dane i zgoda pierwszego opiekuna.

d) WAŻNE uzupełniony formularz zapisz (lub pobierz z office.com) zmieniając nazwę na „rezygnacja_imię i nazwisko dziecka” np. rezygnacja_jan_kowalski.xlsx. W przypadku wypisów nie wymagamy od Państwa konwersji na format .pdf.

e) sprawdzony, poprawnie wypełniony i zapisany formularz wyślij na adres email zapisy@pssm.org.uk z adresu email zgodnego z tym wpisanym jako email pierwszego (głównego opiekuna). Tylko w ten sposób otrzymasz późniejsze aktualizacje. Jeżeli wypisujesz więcej niż jedno dziecko to dla każdego dziecka musisz wypełnić osobny formularz i wysłać wszystkie razem w jednym emailu.

f) Otrzymasz email zwrotny potwierdzający wypisanie dziecka i na podstawie tego emaila po wakacjach i zwrocie książek będziesz mógł ubiegać się o zwrot czesnego zgodnie z informacjami podanymi poprzednio.

UWAGA!
Adres emailowy – zapisy@pssm.org.uk słuzy tylko i wyłącznie do przesyłania poprawnie wypełnionych formularzy! Z tego emaila będą państwo otrzymywać informacje o statusie aplikacji – PROSIMY NIE ODPOWIADAĆ NA TE EMAILE!

Odpowiedzi do większości pytań znajdują się na tej stronie a w wyjątkowych przypadkach prosimy o komunikowanie się za pomocą Facebooka a w kwestiach wynikłych w TRAKCIE REKRUTACJI (czyli po otrzymaniu wstępnej informacji) prosimy o postępowanie zgodnie z przesłanymi wytycznymi lub kontakt na email szkolny lub do kierownika szkoły (danuta.antonik@polskaszkolamanchester.org)

Serdecznie dziękujemy za współpracę i dostosowanie się do podanych wyżej wytycznych. Rozumiemy, że część z powyższych zaleceń może być dla Państwa nowością ale biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację i systemy informatyczne używane przez szkołę, tylko w ten sposób jesteśmy w stanie przeprowadzić sprawną rekrutację na rok szkolny 2020/2021.

z poważaniem
Rada Powierników

aktualizacja 21/09/2020