Rozpoczęcie roku szkolnego 6 listopada 2021.

Wyróżnione

Szanowni Rodzice i drodzy uczniowie.

Loreto jest w trakcie zatrudniania woźnego, który będzie pracował w soboty w naszej szkole od godz. 8:00 do 13:30. Z przyjemnością informujemy, że rozpoczęcie roku szkolnego i pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę 6 listopada. Tydzień przed rozpoczęciem roku podamy dokładny plan tego wydarzenia.

Wkrótce zaczniemy wysyłać do wszystkich rodzin informacje dotyczące płatności czesnego. Prosimy o sprawdzanie swoich skrzynek emailowych. Jak co roku płatności realizuje się za pomocą platformy EduSpot. Na telefonach z system Android i iOS jest dostępna aplikacja Teacher2Parents, która oprócz podglądu i możliwości płacenia czesnego, jest zarazem znakomitym narzędziem do bycia na bieżąco ze wszsystkimi informacjami wysyłanymi drogą SMS-owa.

Uprzejmie prosimy rodziców o wysłanie zgłoszenie na dyżur sprzątania pomieszczeń który należy wysłać do szkola@polskaszkolamanchester.org

Z poważaniem

Rada Powierników

Aktualizacja: planowane rozpoczęcie roku szkolnego.

Szanowne Państwo i drodzy uczniowie 

Aktualizacja z dnia 13 października 

Jesteśmy bardzo wdzięczni, że jeden z powierników złożył podanie o stanowisko woźnego. Otrzymaliśmy również informację o drugiej aplikacji. Rozmowy kwalifikacyjne odbyły się 13 października i trzymamy kciuki, aby któryś z kandydatów został przyjęty na to stanowisko. 

Przypominam, że będziemy również musieli zorganizować grupę rodziców-wolontariuszy, którzy po szkoleniu będą czyścić klasy w systemie rotacyjnym. Musimy jeszcze raz podkreślić, że jest to niezbędne, jeśli chcemy wznowić lekcje stacjonarne 6 listopada. 

Do dzisiaj nie otrzymaliśmy ani jednego e-maila od zainteresowanych rodziców. 

Z komentarzy jakie otrzymaliśmy od rodziców wynika, że jesteście Państwo sfrustrowani faktem rozpoczęcia lekcji w listopadzie. Rozumiemy to. Też pragniemy wrócić do szkoły jak najszybciej, ale nie będzie to możliwe, jeśli nie będziemy w stanie czyścić pomieszczeń szkoły, z których korzystamy. To jest wymóg szkoły Loreto, od której wynajmujemy lokal. 

 Po raz kolejny apelujemy do rodziców o wysłanie e-maila na adres szkola@polskaszkolamanchester.org  

Przypominamy, że każda rodzina jest zobowiązana do wykonania trzech dyżurów rocznie: jeden w każdym semestrze. To idealna okazja do spełnienia tego obowiązku. 

W związku z powyższym, optymistycznie patrzymy w przyszłość na dzień 6 listopada, w którym planujemy rozpoczęcie roku szkolnego w trybie stacjonarmym.

Z poważaniem 

Rada Powierników 

Ważny komunikat dotyczący nowego roku szkolnego 2021/2022

                                                                   Manchester, 21.09.2021r.

Szanowni Państwo i drodzy Uczniowie! 

Na samym początku chcieliśmy bardzo Państwa przeprosić za opóźnienia we wznowieniu nowego roku szkolnego 2021/2022 w siedzibie Loreto High School. Chcemy jednocześnie Państwa zapewnić i podkreślić, że do tej chwili zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby uczniowie mogli wrócić do nauki stacjonarnej we wrześniu. 

Oto krótkie podsumowanie działań, które miały miejsce od maja do 18 września bieżącego roku.

Maj 2021: Loreto zgodziło się na powrót PSSM we wrześniu 2021.  

Lipiec 2021: W wyniku braków kadrowych Loreto HS zastrzega, że powrót PSSM jest uzależniony od zatrudnienia przez Loreto woźnego pracującego w soboty dla naszej szkoły, ale opłacanego przez PSSM. Dyrekcja Loreto zapewnia, że zajmie się rekrutacją odpowiedniego pracownika i poinformuje nas o wyniku procesu rekrutacyjnego. 

Sierpień 2021: Od początku sierpnia p. Jan Rapacz wysłał do dyrekcji Loreto kilka e-maili, prosząc o pilną aktualizację sytuacji. Wreszcie 31 sierpnia otrzymujemy odpowiedź informującą nas, że Loreto nie było w stanie zatrudnić woźnego i że jest to teraz odpowiedzialność naszej szkoły. Poza tym otrzymujemy nowy warunek, że, zanim będziemy mogli wrócić do budynku, personel naszej szkoły musi również zostać przeszkolony w zakresie nowych zasad sprzątania. 

18 września 2021: Po długiej przerwie mamy pierwsze spotkanie z dyrekcją Loreto twarzą w twarz, aby omówić nasz powrót do nauki stacjonarnej, który, na ich prośbę, przesunęliśmy o tydzień na sobotę 25 września. Byliśmy zdruzgotani, gdy dowiedzieliśmy się, że proces rekrutacji woźnego jeszcze się nie rozpoczął.  Dyrektorka zgodziła się na jak najszybsze umieszczenie ogłoszenia na stronie internetowej ich szkoły i zostało to uczynione.

Ogłoszenie również umieścimy na naszej szkolnej stronie i na Facebooku. 

Zachęcamy bardzo gorąco wszystkich zainteresowanych do składania aplikacji na stanowisko woźnego.

http://loretochorlton.org/wp/wp-content/uploads/2021/09/03.-Advert-for-Caretaker.pdf

Jesteśmy również zobowiązani do zorganizowania grupy rodziców-wolontariuszy, którzy, po wcześniejszym przeszkoleniu, będą czyścić klasy w systemie rotacyjnym. Prosimy rodziców zainteresowanych o wysłanie maila na adres: szkola@polskaszkolamanchester.org za co z góry bardzo dziękujemy. 

Głęboko żałujemy opóźnienia w edukacji Państwa dzieci i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić jak najszybszy powrót do normalnych lekcji w sobotę 6 listopada.

Wyjątkowo uczniowie z klas egzaminacyjnych (IV gimnazjum i klasy licealne), rozpoczną naukę wirtualną w sobotę 25 września. Jest to konieczne, gdyż w ich przypadku strata kilku sobót lekcyjnych, może negatywnie wpłynąć na ich wyniki podczas egzaminów GCSE i A-Level.

Liczymy i dziękujemy Państwu za zrozumienie, cierpliwość i nieustanne wsparcie w tym trudnym czasie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie przezwyciężymy trudności, z którymi obecnie się borykamy. 

Informujemy również, że 26 września o godz. 12:00 odbędzie się msza święta w intencji naszej szkoły o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników skzoły, rodziców i uczniów do kościoła Bożego Miłosierdzia w Manchesterze.

Z wyrazami szacunku 

Rada Powierników 

Informacja o planowanym rozpoczęciu roku szkolnego 2021/2022

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie

Mam nadzieję, że wróciliście  z wakacji wypoczęci i zadowoleni.

Z niecierpliwością czekamy na powitanie naszych uczniów.  Zanim będziemy mogli wznowić lekcje w Loreto, musimy spełnić pewne warunki postawione przez zarząd Loreto High School. Mamy nadzieję, że  w tym miesiącu będziemy mogli przedstawić pełny harmonogram lekcji.

Poinformuję Państwa o dacie rozpoczęcia roku, gdy tylko zostanie ona potwierdzona przez Loreto. W międzyczasie przepraszam za opóźnienie i proszę o cierpliwość.

Z poważaniem
Danuta Antonik
Kierownik szkoły

Wyniki egzaminów za rok szkolny 2020-2021

Z dumą informujemy, że pomimo ograniczeń i utrudnień związanych z pandemią, nasi uczniowie zdobyli najlepsze oceny w ramach ogólnokrajowych egzaminów GCSE i A-Level z języka polskiego!

Gratulujemy uczniom i nauczycielom (p. Agnieszce Herbie i p. Monice Kopańskiej-Pruszko), za znakomite przygotowanie, wytrwałość i poważne potraktowanie tych egzaminów. Dla każdego ucznia ocena z egzaminu GCSE lub A-Level to dodatkowy atut podczas starania się o przyjęcie do dobrego college’u czy uniwersytetu.

Egzaminy A level:

stopień A* (najwyższy) – 7 uczniów
stopień A4 uczniów

Egzaminy GCSE wszyscy uczniowie otrzymali tzw. distinction za egzamin ustny:

ocena 9 (najwyższa) – 1 uczeń
ocena 8 – 8 uczniów

GRATULUJEMY

Podsumowanie zakończenia roku 2020-2021

W sobotę 10 lipca zakończyliśmy drugi rok nauki wirtualnej. Był to rok zarówno trudny, jak i wymagający, ale pod pewnymi względami był łatwiejszy ze względu na umiejętności i doświadczenie, które wszyscy zdobyliśmy w zeszłym roku szkolnym.

Wszyscy nauczyciele są oddanymi i wytrawnymi profesjonalistami. Pomogli oni uczniom podjąć wyzwanie, aby ci mogli w pełni wykorzystać swój potencjał.

Na szczególne wyróżnienie zasługują pani Agnieszka Herba i pani Monika Kopańska-Pruszko, które nie tylko zrealizowały wymagający program egzaminacyjny, ale zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby ich uczniowie uzyskali jak najlepsze oceny w tegorocznych egzaminach GCSE i A Level. Trudno oszacować, ile dodatkowych godzin poświęciły na zbieranie, sprawdzanie i zestawianie prac swoich uczniów, a także wypełnianie dokumentacji, która miała potwierdzić oceny nauczycielek. Cała dokumentacja wraz z pracami uczniów zostały następnie przesłane e-mailem do szkoły, w której uczniowie byli zapisani na egzaminy. Oceny zostaną opublikowane 10 i 12 sierpnia br. i mam nadzieję, że będą prawdziwym odzwierciedleniem ciężkiej pracy uczniów i nauczycielek.

Pragnę ponownie podziękować pani Justynie Bielec, która kontynuuje organizowanie i poszerzanie możliwości szkoleń nauczycieli, bowiem cieszą się one ogromną popularnością wśród naszej kadry nauczycielskiej. 

Ogromną satysfakcję sprawiało mi oglądanie wszystkich różnorodnych i ekscytujących zajęć, w które uczniowie angażowali się w ciągu roku i które były zamieszczone na stronie szkoły, na stronach internetowych rodziców i na YouTube. Serdecznie dziękuję reżyserce pani Agnieszce Staszak, rodzicom i wszystkim nauczycielom, którzy zamieszczali zdjęcia i filmy oraz zaangażowali się w dostarczanie materiałów do wirtualnych Jasełek, Akademii 3 Maja i życzeń z okazji Dnia Dziecka.

Pragnę serdecznie podziękować nauczycielom, którzy nie wrócą we wrześniu do pracy w charakterze wychowawcy klasy. Ich ciężka praca i poświecenie sprawiały, że jako szkoła mogliśmy realizować zróżnicowany i ambitny program nauczania.

Wyżej wymienieni nauczyciele to dr Łukasz Łukasiewicz, który wraca do Polski, pani Agata Majchrowski i pani Natalia Wojdyła które przechodzą na urlop macierzyński, pani Joanna Pike, która będzie pracować jako asystentka, i pani Monika Polaszek, która postanowiła wziąć urlop naukowy. Życzę im wszystkiego najlepszego w realizacji swoich planów życiowych.

Słowa podziękowania kieruję do Powierników i pracowników administracji, za ciężką całoroczną pracę, za wysiłek, zaangażowanie i niezbędną pomoc. 

Życzę powiernikom, kadrze pedagogicznej i pracownikom administracji, aby trwające wakacje były okazją do wypoczynku i wzmocnienia zapału do podejmowania zawodowych wyzwań w nowym roku szkolnym.

Podziękowanie również kieruję do Rodziców, którzy wspierali wirtualną edukację swoich dzieci, służyli swoją radą i pomocą. Życzę Państwu spokojnych, wolnych od trosk wakacji, dużo wytrwałości i satysfakcji z efektów wychowawczych oraz wiele radości z sukcesów Waszych dzieci.

Drodzy Uczniowie, dzielę z Wami radość z Waszych wspaniałych osiągnięć edukacyjnych, artystycznych i teatralnych. 

Absolwentom życzę wszystkiego najlepszego na kolejnym etapie edukacji oraz spełnienia życiowych planów.

Życzę wszystkim udanego wypoczynku, tak bardzo zasłużonego po trudach intensywnej wirtualnej nauki. Gromadźcie siły na nowy rok szkolny. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, niech pozostanie on na zawsze najpiękniejszym wakacyjnym wspomnieniem.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021 – 2022 odbędzie się 18 września w Loreto High School. Dalsze szczegóły pojawią się na stronach internetowych szkoły i rodziców na początku września.

Z poważaniem
Danuta Antonik
Kierownik Szkoły