Sobota 30/05/2020r.

30/05/2020 – 22:30
– dodano: 2B, 5A
31/05/2020 – 10:50
– poprawiono plik dla 5A.

Religia – młodsze klasy

Klasa 1

Klasa 2A

Klasa 2B

Klasa 3A

Klasa 3B

Klasa 4A

Lekcja 30

Temat: Wyrazy z „rz” wymiennym na „r” i po spółgłoskach.

W podręczniku:
Przeczytaj treść opowiadania pt „Czy nas zauważy?” (str. 197). Odpowiedz pisemnie w zeszycie na zad. 1 str. 198 oraz uzupełnij zdania w zad. 2 str. 198.

Naucz się płynnie czytać rymowany wiersz pt „Kinga czytelniczka” (str. 199).

W ćwiczeniu: str. 123 – 127 (do zadania 3 włącznie)

Polecam zapoznać się z grami edukacyjnymi dla klasy 3 na stronie www.pisupisu.pl oraz www.pyp.edu.pl ( w obu przypadkach korzystanie bezpłatne) jako znakomite uzupełnienie lekcji oraz możliwość doskonalenia umiejętności w zakresie polskiej ortografii.

Dostępny klasowy email: 4a@pssm.org.uk

Niech uśmiech będzie obecny na Waszych buziach i radość przenika Wasze serca nie tylko w Dniu Dziecka!

Klasa 4A – geografia

Klasa 4B

Klasa 4B – Geografia

Klasa 5A

Temat: „Wszystkie dzieci nasze są!” Ćwiczymy pisanie.

1. Zapoznaj się z tekstem „Dzień Dziecka” i dokończ opowiadanie. Postaraj się ułożyć dłuższe zdania z przymiotnikami i czasownikami. Dokończenie opowiadania zapisz w zeszycie lub na wklejonej do zeszytu karcie pracy (5-10 zdań).
  2. Narysuj w zeszycie jak mógłby wyglądać Twój wymarzony Dzień Dziecka.
  3. Uzupełnij karty pracy.

Z okazji Dnia Dziecka życzymy wszystkim Wam wszystkiego co najlepsze, samych wspaniałych chwil, niesamowitych pomysłów i spełnienia marzeń! J

Klasa 5A – Geografia

Klasa 5A – Historia

Proszę wydrukować plik,stanowiący treść lekcji, zapoznać się uważnie z jego treścią i wkleić do zeszytu.

ZADANIE DOMOWE:1. Zapoznaj się z reprodukcją obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem” i przygotuj krótki opis (maksymalnie jedna strona w zeszycie) następujących postaci z obrazu: księcia Witolda, Ulricha von Jungingena i Zawiszy Czarnego.

2. Zapoznaj się ze zdjęciem, przedstawiającym Pomnik Grunwaldzki w Krakowie i przygotuj jego krótki opis (maksymalnie pół strony w zeszycie)

Wszelkie zadania domowe (zarówno aktualne jak i zaległe proszę przesyłać na adres e-mailowy:  maciej.palczewski@pssm.org.uk

Klasa 5B

Klasa 5B – Geografia

Temat: Poznajemy krajobraz Polski

Klasa 5B – Historia

Klasa 6A

Klasa 6A – Geografia

Klasa 6A – Historia

ZADANIA DOMOWE: Co oznacza powiedzenie : „Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie”?

Wszelkie zadania domowe (zarówno aktualne jak i zaległe) proszę przesyłać na adres e-mailowy:  maciej.palczewski@pssm.org.uk

Klasa 6B

Klasa 6B – Geografia

Temat: Śladami Św. Jana Pawła 2

Klasa 6B – Historia

I Gimnazjum

I Gimnazjum – Geografia

I Gimnazjum – Historia

Proszę wydrukować pliki,stanowiący treść lekcji, zapoznać się uważnie z jego treścią i wkleić do zeszytu.

Plik PAŃSTWA OŚWIECONEGO ABSOLUTYZMU stanowi uzupełnienie tematu i prezentuje ustroje polityczne  Rosji, Austrii i Prus

ZADANIA DOMOWE: 1.Zapoznaj się z reprodukcją obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” i przygotuj jego krótki opis (maksymalnie pół strony w zeszycie)

2. Jaką nazwę nosiło w latach 1922-1991 miasto Sankt Petersburg?

II Gimnazjum

II Gimnazjum – Geografia

Temat: Ochrona środowiska Polski.

II GImnazjum- Historia

III Gimnazjum

III Gimnazjum – Geografia

Temat: Wyżyny Polskie

III Gimnazjum – Historia

IV Gimnazjum

IV Gimnazjum – Geografia

IV Gimnazjum – Historia

I Liceum

I Liceum – Historia

Język angielski dla dorosłych – klasa p. Rimington

Prosze wydrukowac, przeczytać tekst i odpowiedzieć na pytania, następnie wkleić do zeszytu.