Sobota 25/04/2020

Klasa 2B

Klasa 3A

Klasa 3B

Witam serdecznie rodziców i uczniów klasy 3B.
Przypomnę krótko jakie materialy do tej pory dzieci powinny były samodzielnie przerobić.
1. Czytanka i ćwiczenia do czytanki – Zmarznięty skowronek
2. Czytanka oraz ćwiczenia -, Slomiana panna
3. Czytanka i odpowiadające jej ćwiczenia – Zart prima-aprilis.
4. Czytanka – Wielkanocny mazurek oraz ćwiczenia – już Wielkanoc.
Oprócz regularnych ćwiczeń i czytania na głos zachęcam do pisania dyktand.
Rodzice mogą dyktować dzieciom zdania z podręcznika, które dzieci wcześniej czytały na głos, tak aby sprawdzić w jakim stopniu dziecko zapamiętuje pisownię.
Dla wszystkich chętnych i tych, którzy mają taką możliwość proszę dokończyć lekturę Karolcia,,. Zostały nam do przeczytania 4 ostatnie rozdziały. Będzie wspaniałe jeśli dzieci poznają tę książkę w całości.
Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie.
Renata Lyjak

Klasa 4A

Lekcja 26
Temat: Liczebniki główne i porządkowe.

W podręczniku:
Przeczytaj ze zrozumieniem czytankę pt „Czarodziejskie okulary” str.169. Odpowiedz pisemnie w zeszycie na zad. 1 str.171.
Przepisz do zeszytu zdania z dyktanda str.173. Podkreśl w nich czasowniki.

W ćwiczeniu: str.102-105

Wszelkie wątpliwości i pytania proszę kierować na email: 4a@pssm.org.uk

Klasa 4B

Klasa 5A

Lekcja 26

25.04.2020

Temat: Piszemy recenzję lektury „Czarne stopy”. Liczba mnoga  oraz odmiana rzeczowników przez przypadki w liczbie mnogiej.

1. Przypomnij sobie najważniejsze cechy recenzji a następnie napisz recenzję książki „Czarne stopy” (7-12 zdań). Pamiętaj, że tekst powinien zawierać część informacyjną (tytuł, nazwisko autora), krótką analizę zawierającą zalety oraz wady a na końcu podsumowanie (czy polecasz utwór lub nie).
  2. Uzupełnij karty pracy.

Uzupełnij ćwiczenia ze stron 26-37.

Klasa 5A – Historia

Proszę wydrukować plik, stanowiący treść lekcji i wkleić do zeszytu.

Zadanie domowe: Streść legendę o Jaskini Łokietka w Ojcowskim Parku Narodowym (maksymalnie jedna strona w zeszycie).

Klasa 5B

Klasa 5B – Historia

Klasa 6A

Klasa 6A – Historia

Proszę wydrukować plik, stanowiący treść lekcji i wkleić do zeszytu.

Zadanie domowe: Zapoznaj się z reprodukcją obrazu Jana Matejki „Unia lubelska” i przygotuj jego krótki opis (maksymalnie pół strony w zeszycie).

Klasa 6B

Klasa 6B – Historia

Proszę wydrukować plik, stanowiący treść lekcji i wkleić do zeszytu.

Zadanie domowe: Zapoznaj się z reprodukcjami obrazów Jana Matejki „Stańczyk” i „Wojna kokosza” i przygotuj ich krótkie opisy (maksymalnie pół strony w zeszycie nakażdy z nich).

I Gimnazjum

1.       Dziękuję wszystkim za przeczytanie jedenastego rozdziału i odpowiedzi na pytania go dotyczące. Tym razem najlepsi byli: Oliwia, Igor i Martyna. Gratulacje! Oto pytania do dwunastego, przedostatniego, rozdziału naszej klasowej lektury: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=8yD2okqNz0yUy3Lyq5Ybv1gKhX6bGoRKnl3bwUgik99UQ1dTN0JIUzlBUUJOSlhSVkhQVlNKODZKVy4u

Na przyszłe zajęcia należy przeczytać 13 rozdział.

2.       Bardzo dziękuję za przesłanie recytacji wiersza: byłem pod szczególnym wrażeniem wykonania Szymona oraz Oliwii.

3.       Przypomnijcie sobie zasady pisowni słów z „ż” i „rz”: https://www.dyktanda.net/zasady-pisowni/pisownia-rz.php i wypełnijcie DYKTANDO

4.       Z podręcznika (w załączniku) proszę przeczytać i uzupełnić zadania na stronach 1-5. Strona 6-7 jest dla CHĘTNYCH. Uwaga: na stronie 4 ćwiczenie 2F wymaga pliku dźwiękowego – do ściągnięcia TUTAJ.

Pracę przesyłamy na nasz klasowy adres mailowy: 1g@pssm.org.uk

5.       Okazało się też, że w klasie mamy dobrze zapowiadających się poetów! Oto wycinek twórczości utalentowanej dwójki:

„Coraz cieplejsze są promyki słońca,
I tak będzie bez końca.
(…) Słychać w lesie śpiew donośny,
Śpiew radosny Pani Wiosny.”
„Przyszła piękna wiosna,
każda buzia jest radosna”
„Jest ładna pogoda,
pożegnać się z nimi szkoda”
oby pogoda nie zmieniała się jak najdłużej 😊

I Gimnazjum – Historia

Proszę wydrukować plik, stanowiący treść lekcji i wkleić do zeszytu.

Zadanie domowe: 1. Jakie były losy po roku 1944- dwóch pałaców w Warszawie, pochodzących z czasów saskich- Pałacu Saskiego i Pałacu Bruhla?

2. Co znajduje się pod kolumnadą Pałacu Saskiego od roku 1925?

II GImnazjum- Historia

Zadanie domowe:

1. Jaką sztuczna drogę wodną zaprojektował Ignacy Pradzyński?

2. Gdzie znajdują się groby Józefa Chłopickiego i Jana Skrzyneckiego?

3. Zapoznaj się z treścią wierszy Adama Mickiewicza „Śmierć pułkownika” i „Reduta Ordona” i napisz którym uczestnikom powstania listopadowego są one poświęcone

III Gimnazjum