Sobota 13/06/2020

Uwaga!
W związku z zapytaniami informujemy, że aktualizacje tej strony będą wykonywane do następnego wtorku włącznie (16/06/2020). Jeżeli w sobotę rano nie będzie zajęć dla danej klasy i dany uczeń/rodzic nie chce ciągle sprawdzać czy się pojawiły, wystarczy wejść na stronę w środę rano i sprawdzić czy są jakieś materiały. W przypadku braku takowych, oznaczać to będzie, że w danym tygodniu nie będzie zajęć dla danej klasy. Przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Aktualnie Rada pracuje nad sprawą zakończenia roku, gdyż w obecnej sytuacji istnieje minimalna szansa, że powrócimy do szkoły na normalne zajęcia. Już niedługo otrzymają państwo szczegółowe informacje.

Historia aktualizacji:
13/06/2020 – 09:00

– nowa strona
13/06/2020 – 10:25
– dodano: Religia, 5B, 6A, 6B, I Gim
13/06/2020 – 12:50
– dodano: Religia, 5A
14/06/2020 – 10:30
– usunięto: 2B (powtórzone zadania z ubieglego tygodnia)
14/06/2020 – 10:30
– dodano – przedszkole 3 materiały

Religia – młodsze klasy

Klasa 2A

Klasa 2B

Klasa 3A

Klasa 3B

Klasa 4A

Lekcja 32

Temat: Pisownia wyrazów z „ż”.

Drodzy Uczniowie!

O ile uczniowie w Japonii niedawno rozpoczęli nowy rok szkolny (1.kwietnia) po wakacjach, które trwały tylko miesiąc, o tyle Wy za niespełna miesiąc rozpoczniecie wakacje.
Póki co mam nadzieję, że ciągle wytrwale pracujecie nad czytaniem ze zrozumieniem, pisaniem, gramatyką oraz ortografią języka polskiego.
Janusz Korczak, który był znanym w XX wieku między innymi lekarzem, pedagogiem, pisarzem, lecz przede wszystkim badaczem świata dzieci, powiedział:

„Nie takie ważne, żeby człowiek dużo wiedział,
ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć,
a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko troszkę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę zajmowało”.

Pamiętajcie też, że 23.czerwca jest Dzień Ojca. Postarajcie się zorganizować wyjątkowo miły, wspólny czas dla bohaterów tego święta.

W ćwiczeniu: str. 135 – 140

Dostępny klasowy email: [email protected]  Miłego i aktywnego tygodnia!

Klasa 4A – geografia

Klasa 4B

Klasa 4B – Geografia

Klasa 5A

Klasa 5A – Geografia

Klasa 5A – Historia

Wydrukuj załączony plik i odpowiedz na pytania, korzystając z notatek i materiałów z przerobionych lekcji. Jest to materiał powtórzeniowy z całego roku.

Wszelkie zadania domowe (zarówno aktualne jak i zaległe) proszę przesyłać na adres e-mailowy:  [email protected]

Klasa 5B

Klasa 5B – Geografia

Klasa 5B – Historia

Klasa 6A

Klasa 6A – Geografia

Klasa 6A – Historia

Klasa 6B

Klasa 6B – Geografia

Klasa 6B – Historia

I Gimnazjum

I Gimnazjum – Geografia

I Gimnazjum – Historia

II Gimnazjum

II Gimnazjum – Geografia

II GImnazjum- Historia

Proszę wydrukować plik,stanowiący treść lekcji, zapoznać się uważnie z jego treścią i wkleić do zeszytu.

ZADANIE DOMOWE:
1. Opisz w kilku zdaniach losy Tadeusza Kościuszki po roku 1794.
2.Na jakim dawnym polskim banknocie (wycofanym w 1996) znajdował się wizerunek Tadeusza Kościuszki?
3. Gdzie został pochowany król Stanisław August Poniatowski?

III Gimnazjum

III Gimnazjum – Geografia

III Gimnazjum – Historia

IV Gimnazjum

IV Gimnazjum – Geografia

IV Gimnazjum – Historia

I Liceum

I Liceum – Historia

Język angielski dla dorosłych – klasa p. Rimington

Proszę zapoznać się z idiomami, przepisać do zeszytu i dodatkowo ułożyć po jednym zdaniu z każdym idiomem.

Dziękuję.