Aktualizacja informacji związanych z Covid-19

Szanowni Państwo.

Jak wiele szkół, również i nasza znalazła się w bardzo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19. Bezprecedensowej sytuacji, która sparaliżowała cały system edukacyjny.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Wam, Drodzy Rodzice, za cierpliwość, wyrozumiałość i duże zaangażowanie w pomoc Waszym dzieciom w tym trudnym czasie. Również Wam, Kochani Uczniowie, dziękujemy za to, że z taką chęcią i determinacją podejmujecie obowiązki ucznia.

Szkoła cały czas funkcjonuje, chociaż trochę nietypowo, bo w formie on-line. Jednak staramy się, aby były realizowane zagadnienia programowe. Nauczyciele systematycznie przygotowują i wysyłają zajęcia dla swoich uczniów. Lekcje dostępne są również na kanale YouTube oraz prowadzone bezpośrednio przez komunikator Zoom. W tym miejscu chciałabym z całego serca podziękować nauczycielom, którzy świetnie wykonują swoją pracę.

Z całą pewnością nie wrócimy do szkoły w tym roku szkolnym, dlatego dalej będzie ona funkcjonowała tak jak teraz. W obecnej sytuacji nie jesteśmy w stanie wystawić uczniom w pełni miarodajnych ocen. Dlatego postanowiliśmy, że otrzymają oni świadectwo ukończenia klasy. Dodatkowo wszyscy ci, którzy cały czas pracowali i realizowali swoje zadania w trybie on-line otrzymają specjalny dyplom. Oba dokumenty zostaną wysłane do Państwa drogą mailową.

Jeśli chodzi o czesne za II semestr obecnego roku szkolnego, to chcę poinformować, że zostanie ono zwrócone Państwu poprzez proporcjonalną zniżkę czesnego za przyszły rok szkolny. Rodzicom uczniów, którzy opuszczają szkołę, zostanie wysłany przelew bankowy po uprzednim sprawdzeniu czy oddali oni podręczniki i lektury z biblioteki oraz podaniu danych konta bankowego.

Nadal podejmujemy kroki mające na celu umożliwienie uczniom lepszego kontaktu z nauczycielem. Nauczyciele wykorzystują nowe narzędzia do nauki przez internet a szkoła dąży do ujednolicenia tych metod tak aby stały się one bardziej przystepne dla dzieci i ich rdziców.

Wycieczka do Laxton Hall została odwołana z powodu zaistniałej sytuacji.

Chcę Państwa zapewnić, że gdy tylko otrzymamy dalsze wytyczne związane  z funkcjonowaniem szkoły, natychmiast zostaniecie o tym poinformowani.

Życzę zdrowia i optymizmu. Oby wszystko jak najszybciej wróciło do normy.

Kierownik szkoły

Danuta Antonik wraz z Radą Powierników