Sobota 04/04/2020 – apel i zadania dla uczniów.

Aktualizacja: 09/04/2020 – 16:43

 • Aktualizacja „I Gimnazjum”

Aktualizacja: 07/04/2020 – 14:07

 • Aktualizacja „I Liceum”

Aktualizacja: 06/04/2020 – 21:39

 • Dodano „Przedszkole”
 • Dodano „Klasa 6A”
 • Dodano „Klasa 5A”

SOBOTNI APEL 04/04/2020

Następne dwie soboty to przerwa świąteczna, prosimy zapoznać się z kalendarzem. Na tę chwilę wszystkie kolejne zajęcia odbywają się indywidualnie w domu przy pomocy materiałów zamieszczanych przez nauczycieli. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, gdyż nie wszyscy nauczyciele mają możliwość publikacji zadań.

Przypominamy, ze w sobotę 4.04 o godz. 17.00 ( czasu polskiego) zostanie wyemitowany program tv „Słownik polski-polski” z udziałem klasy 2a. Nadawany on będzie w tv Polonia.

Religia – młodsze klasy

Przedszkole

Klasa 1

Klasa 2A

Bardzo proszę o wysyłanie mi zdjęć wykonanych poleceń na mój mail :
[email protected].
Z ostatniej soboty otrzymałam tylko prace od niektórych dzieci. Przypominam, ze nasze zajęcia prowadzone w takiej formie traktujemy jak normalne lekcje szkolne i będą one podstawą do wystawienia oceny.
Pozdrawiam
A. Rutkowska

Klasa 2B

Klasa 3A

Klasa 3B

Klasa 4A

Lekcja 25
Temat: Podsumowanie wiadomości o rzeczowniku, przymiotniku i czasowniku.

W podręczniku:
Przeczytaj ze zrozumieniem opowiadanie pt „Wielkanocny dzwon” (str.165); odpowiedz w zeszycie na zad.2 str.166
Przepisz do zeszytu wiersz pt „Wielkanoc”  i naucz się go pięknie recytować (czytać).
Ćwiczenia do wykonania: 1 – 5 str.100 – 101

Wesołych Świąt !

Klasa 4A – Geografia

Temat: W górach.

https://prezi.com/p/z3rvtlpehwme/?present=1

Klasa 4B

Nasza klasa również posiada email szkolny! [email protected] – można wysyłać prace na ten email.

Klasa 5A

Lekcja 25

04.04.2020

Temat: Na obozie z „Czarnymi stopami”.

– Pomyśl o głównym bohaterze książki Marku Osińskim. Przypomnij sobie jak wyglądał, jak się zachowywał i jakie miał cechy charakteru. Napisz w zeszycie w 5-7 zdaniach charakterystykę jego postaci.

– Komiks to historia składająca się z połączonych ze sobą obrazków (kadrów), w których teksty wypowiadane przez bohaterów znajdują się w dorysowanych dymkach.

Narysuj w zeszycie komiks przedstawiający wybraną przez Ciebie przygodę, która przydarzyła się harcerzom na obozie w lekturze „Czarne stopy”. Komiks powinien się składać z minimum czterech kadrów (obrazków). Nie zapomnij o napisaniu tekstów w dymkach.

– Przeczytaj na głos informacje o Wielkanocy ze stron 183 i 184 (podręcznik). Zapytaj rodziców jakie jeszcze znają zwyczaje wielkanocne.

– Uzupełnij karty pracy o Wielkanocy.

Klasa 5A – Geografia

Temat: Mapa hipsometryczna Polski.

https://prezi.com/p/k_zh5f8mewvc/?present=1

Klasa 5B

Drodzy uczniowie i rodzice z 5B.

Jak co roku, również i w 5 klasie musimy przeczytać i opracować lekturę.

W tym roku proponuję młodzieżową powieść przygodową „Czarne Stopy” Seeweryny Szmaglewskiej.

Niestety obecnie nie możemy skorzystać z naszej szkolnej biblioteki (5A i tak nie zdążyła zwrócić książek przed przerwą), ale książkę tą można zakupić przez internet.

Alternatywnie zamieszczam wersję do sciągnięcia w pliku pdf.

Nie dajcie się zniechęcić długością tej książki. Jestem przekonany że ekscytujące przygody harcerzy pozwolą nam zapomnieć o trudach przymusowego pobytu w domu.

Lekturę tą będziemy omawiali gdy tylko wrócimy do szkoły.

Pozdrawiam i życzę przyjemności z czytania.

Klasa 6A

Klasa 6A – Geografia

Temat: Poznajemy krajobraz wyżyny i Krakowa.

https://prezi.com/p/_r4v2jm1x-pt/?present=1

Klasa 6B

Temat: Młodzież wyjeżdża na zawody łyżwiarskie – utrwalenie pisowni wyrazów z „ż”. Części mowy – przyimek.

 1. Utrwalenie zasad pisowni – ćwiczenia str. 73
 2. Praktyczne zastosowanie zasad pisowni wyrazów z „ż” – ćwiczenia str. 74-76.
 3. Przyimek i jego znaczenie – przeczytaj w ćwiczeniach str. 81. a następnie oglądnij proszę krótki filmik: https://www.youtube.com/watch?v=JHvT5cMHbI4Przyimki
 4. Uzupełnij ćwiczenia str. 82-83.

Dla chętnych czytanki pt. ”Wojtek spod Monte Cassino” (podręcznik str. 157-165).

Drodzy Rodzice ?

Proszę o dopasowanie ilości nauki do możliwości dziecka ?

Klasa 6B

I Gimnazjum

 1. Dziękuję wszystkim za dalsze czytanie lektury i odpowiedzi na pytania dotyczące 10 rozdziału. Z tej części najlepiej odpowiedzieli: Kasia, Leila i Miłosz – serdeczne gratulacje! Pozostali również odpowiedzieli bardzo dobrze, ale ta trójka uczniów najdokładniej odpowiedziała na pytania opisowe. Na następne zajęcia (za dwa tygodnie) proszę przeczytać rozdział 12, a oto pytania do rozdziału 11: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=8yD2okqNz0yUy3Lyq5Ybv1gKhX6bGoRKnl3bwUgik99UQzdHNDNYS0lGUDMwTlZRNTVYNUdKUlQ5Vy4u
 2. Proszę kontynuować oglądanie serialu „Szatan z siódmej klasy” – link do 3 odcinka: https://vod.tvp.pl/video/szatan-z-siodmej-klasy,odc-3,31227529
 3. Za oknem zdecydowanie mamy już wiosnę, więc w tym tygodniu proponujemy dwa wiersze Jana Brzechwy. Jeden wyrecytowała Pani Asia: KLIKNIJ TUTAJ, a drugi Pan Łukasz – KLIKNIJ TUTAJ. Posłuchaj obu, przeczytaj i wybierz ten tekst, który Ci się bardziej podoba:  Wiosna lub Przyjście Wiosny. Następnie wyrecytuj go najpiękniej jak potrafisz nagrywając się przy pomocy telefonu. Plik dźwiękowy prześlij bezpośrednio na nasz klasowy adres: [email protected]. Nazwij plik dźwiękowy swoim imieniem. Proponujemy użycie programu ‘Smart Record’, który można bezpłatnie ściągnąć na telefon ze Sklepu Android, a nagranie potem po prostu wysłać mailem. Bardzo proste i szybkie: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andrwq.recorder
 1. Napisz własny wiersz o wiośnie lub o Wielkanocy. Ewentualnie napisz wypracowanie o tym jak wiosna i słońce wpływa na Ciebie – czy masz więcej energii jak świeci słońce? Czy o tej porze roku starasz się zrobić porządki w pokoju lub pomagasz w tym rodzicom? i Prześlij je na nasz klasowy adres: [email protected] Dziękujemy za Wszystkie prace przesłane mailem! Odpowiadamy na nie jak prędko możemy! Naprawdę doceniamy zaangażowanie Wasze i Waszych rodziców.
 2. W ćwiczeniach do języka polskiego uzupełnij strony 36-39.
 3. Zadanie dla chętnych: napisz przepis na swoje ulubione danie wielkanocne (zrób to w formie przepisu kucharskiego). Możesz dołączyć zdjęcie efektów swojej pracy – [email protected]

I GImnazjum – Geografia

Temat: Przeszłość geologiczna obszaru Polski.

https://prezi.com/p/cmt0mphkxrdy/?present=1

II GImnazjum

Temat: „W kręgu wielkanocnych zwyczajów”

 1. Przeczytaj str  171- 177
 2. W zeszycie napisz tytuł czytanki
 3. Przetłumacz na angielski słowa w szarym polu na stronie 171

np. bukszpan – boxwood

 • Wyjaśnij znaczenie następujących słów i zwrotów:

Grób pański,wielkanoc, rezurekcja, Alleluja, święcone, śmigus dyngus

 • Co tradycyjnie święcimy w Wielką sobotę i dlaczego?
 • Str 175 – Odpowiedz na pytania i wykonaj polecenia 1 – 7
 • Doskonalimy umiejętności językowe str 175
 • Wykonaj polecenia 1 – 2

III Gimnazjum

IV Gimnazjum – Historia

Zadanie z historii

Klasa I Liceum

Bardzo proszę wziąć udział w  webinariach. Odbędą się one dziś i jutro o godz. 19, a rejestracji należy dokonać pod poniższymi linkami:

http://klubnauczyciela.com/produkt/8-04-20-godz-1900-uk-jak-przygotowac-projekt-badawczy-i-prezentacje-multimedialna-renata-jarecka/ http://klubnauczyciela.com/produkt/rola-polskich-sil-zbrojnych-w-uk-podczas-ii-wojny-swiatowej-dr-joanna-pylat/
Zachęcam również do wzięcia udziału w konkursie, który może być dobrym ćwiczeniem przygotowującym do projektu badawczego jak również pomysłem na spędzenie czasu w domu. Informacje o konkursie można znaleźć pod tym linkiem.:

http://klubnauczyciela.com/regulamin-konkursu/

1. Po wykonaniu wszystkich trzech tematów z zakresu budowania słownictwa (Szkoła, Życie zawodowe, R jak rozwój) z działu Przyszłość zależy ode mnie należy wybrać jeden z tematów wypracowań ze stron 42 (zad.9) lub 49 (zad. 11) lub 56 (zad. 8). Wypracowanie musi zawierać co najmniej 250 słów! Proszę wysłać prace na [email protected]

2. Osoby, które nie mogły wypożyczyć w szkole lektury ,,Tango’’ Sławomira Mrożka, zapraszam do skorzystania z tekstu pod tym linkiem: https://sfumatotworczegorozwoju.files.wordpress.com/2013/08/mrozek-slawomir-tango.pdf

Wszystkich natomiast zachęcam dodatkowo do wysłuchania słuchowiska na podstawie tego samego dramatu Mrożka pod poniższym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=SB1oysZZcWo

Zadania do lektury będą podane w późniejszym terminie.

3. Kontakt dla uczniów klasy I liceum – [email protected]

Klasa I Liceum – Historia

Zadanie z historii

Klasa II Liceum – Historia

Zadanie z historii

Historia – Klasa 5A i 5B

Historia – Klasa 6A

Historia – Klasa 6B

Historia – Klasa I Gimnazjum