Sobota 09/05/2020

Historia aktualizacji:
08/05/2020 – 21:30

09/05/2020 – 09:51
– dodano 3 pliki dla klasy III gimnazjum.
09/05/2020 – 10:06
– dodano 6B, 2A, przedszkole i II gim
09/05/2020 – 10:56
– dodano 2B
09/05/2020 – 20:00
– dodano 5A, 5A historia, 6A historia, I gim historia
10/05/2020 – 16:30
– dodano link do kanału na YouTube z materiałami filmowymi dla przedszkolaków

Religia – młodsze klasy

Przedszkole

Zapraszam wszystkich na YouTube na oficjalny kanał naszej szkoły. Dwa pierwsze filmiki dla przedszkolaków.

Klasa 2A

Klasa 2B

Klasa 3A

Klasa 3B

Klasa 4A

Lekcja 28

Temat: Wyrazy z „ó” niewymiennym i końcówkami -ów, -ówka.

W podręczniku:
Zapoznaj się z „Legenda o dzielnej Wandzie” (str.175) i wykonaj zad.3 str.176

Zapisz w zeszycie zdania z dyktanda (str.179) i podkreśl w nich przymiotniki.
W ćwiczeniu: str.111 – 117.
Pytania i wszelkie wątpliwości proszę kierować na dostępny email klasowy: [email protected]
Życzę miłego i słonecznego tygodnia!

Klasa 4B

Klasa 4B – Geografia

Klasa 5A

Lekcja 28
09.05.2020

Temat: Wielcy polscy malarze. Uczymy się opisywać.

1. Przeczytaj dwa razy czytankę ze strony 161, pod tytułem „‘Dobry nos’ pana Jana”. Odpowiedz na pytania ze strony 162. Następnie zapoznaj się z powiedzeniami oraz słowami z tej samej strony oraz sprawdź w słowniku znaczenie słowa WERNISAŻ. Definicję zapisz w zeszycie.
  2. Poproś rodzica/rodziców o wytłumaczenie wyrażeń ze strony 163.
  3. Zapoznaj się z autoportretami Jana Matejki i Stanisława Wyspiańskiego oraz przepisz do zeszytu notatki o nich (str. 164).
  4. Jan Matejko swoją twórczością przybliżył wiele istotnych postaci i wydarzeń z historii Polski. Wybierz jeden z jego obrazów (Bitwa pod Grunwaldem, Stańczyk, Hołd pruski, jeden z obrazów z cyklu Poczet królów i książąt polskich, itp.) i opisz go. Zastanów się oraz postaraj się znaleźć przynajmniej część z następujących informacji:
    – tytuł i temat obrazu (co przedstawia), jaki czas, miejsce i postać/postaci przedstawia, co znajduje się na pierwszym a co na drugim planie, jakie jest tło obrazu, jakie kolory zostały użyte, jak określiłbyś/abyś nastrój obrazu. Postaraj się zawrzeć swój opis w 5-10 zdaniach.

Uzupełnij karty pracy.

Klasa 5A – Historia

Prosze wydrukować pliki,stanowiące treść lekcji, zapoznać się uważnie z ich treścią i wkleić do zeszytu.

ZADANIE DOMOWE:
1. Jakie miasto było stolicą Wielkiego Księstw Litewskiego?
2. Znajdź nazwy trzech współczesnych państw, pozostających obecnie w unii personalnej z Wielką Brytanią.

Klasa 5B

Klasa 5B – Historia

Klasa 6A

Klasa 6A – Historia

Prosze wydrukować plik,stanowiący treść lekcji, zapoznać się uważnie z jego treścią i wkleić do zeszytu.

ZADANIE DOMOWE:
1. Dlaczego „Batory” i „Stefan Batory” pływali po Oceanie Atlantyckim i w jakich latach?2. Dlaczego Zygmunt III Waza stoi na Placu Zamkowym w Warszawie?
3. Zapoznaj się z reprodukcja obrazu Jana Matejki „Batory pod Pskowem” i przygotuj jego krótki (maksymalnie pół strony w zeszycie) opis.

Klasa 6B

Klasa 6B – Historia

I Gimnazjum

1. Za nami tegoroczna lektura – najlepszych odpowiedzi na pytania dotyczące ostatniego rozdziału „Szatana z siódmej klasy” udzielili: Kasia, Kacper i Mateusz. Gratulacje! Większość Waszych krótkich recenzji można streścić w słowach jednej z uczennic:”bardzo wciągająca ,trzymająca w napięciu i  fajna książka”, która przekonała nawet początkowych sceptyków: „takie książki mnie za bardzo nie ciekawią ale ta niespodziewanie mnie wciągnęła ?” – to już opinia kogoś innego.
  2. Zachęcam do obejrzenia wszystkich odcinków serialu „Szatan z siódmej klasy” – https://vod.tvp.pl/website/szatan-z-siodmej-klasy,31227396
  3. Napiszcie jakie polskie książki obecnie czytacie. Jeśli nie macie żadnej książki po polsku wybierzcie jedną z linku, przeczytajcie (można krótkie opowiadanie lub baśń) i zróbcie podsumowanie w formie komiksu (ok 6-8 pól/kwadracików). Polecam „Kota w butach”: https://wolnelektury.pl/szukaj/?q=kot+w+butach
  4. Link do lektur (z audiobookami) https://wolnelektury.pl/katalog/gatunek/basn/ Zadanie proszę wysłać na nasz klasowy email: [email protected]
  5. Gratuluję osobom, które biorą udział w naszym dyktandzie. Z pierwszego najlepsze osoby uzyskały 11/12 punktów. Kilka osób dostało dodatkowy punkt za wyjaśnienie, że wszystkie te zwierzęta są pod ochroną (ale nikt nie dodał, że można je spotkać w Polsce). Link do drugiego dyktanda poniżej: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=8yD2okqNz0yUy3Lyq5Ybv1gKhX6bGoRKnl3bwUgik99UMzNNQU43T0pNQ0Y2M0E4UVRDOEhIUDRWWi4u
  6. W ramach przygotowań do dyktanda, należy uzupełnić ćwiczenia klasowe „Sercem w stronę ojczyzny” strony 64-67.

I Gimnazjum – Historia

Proszę wydrukować plik,stanowiący treść lekcji, zapoznać się uważnie z jego treścią i wkleić do zeszytu.

ZADANIE DOMOWE: Wypisz tytuły trzech dzieł Stanisława Konarskiego, Bernardo Bellotta-Canaletto i Marcelego Bacciarelliego

II Gimnazjum

II GImnazjum- Historia

III Gimnazjum

III Gimnazjum – Historia

Język angielski dla dorosłych – klasa p. Rimington

Proszę wstawić brakujące słowa w luki, które są po lewej stronie, a następnie przepisać cale zdania do zeszytu.

IV Gimnazjum – Geografia

IV Gimnazjum – Historia