Koniec drugiego semestru i święta Wielkanocne!

Szanowni Państwo

W sobotę 9 kwietnia zakończyliśmy drugi semestr. Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie i wyrozumiałość. Trudna sytuacja w jakiej znalazła się nasza szkoła ma poważny wpływ na nas wszystkich. Dwa tygodnie temu z zadowoleniem przyjęliśmy długo oczekiwaną decyzję, że nie musimy już przestrzegać reżimu dokładnego czyszczenia. W związku z powyższym wydłużyliśmy czas zajęć lekcyjnych, który poświęcamy na realizację programów nauczania.

Dziękuję również wszystkim rodzicom, którzy wspierają szkołę i ciągle zapewniają jej sprawne funkcjonowanie. Od 30 kwietnia znów będziemy korzystać ze stołówki i będziemy potrzebować dodatkowych pomocników-wolontariuszy.

Poszukujemy asystentów wolontariuszy do pomocy w klasach przedszkolnych i podstawowych. Wymagana dobra znajomość języka polskiego, wykształcenie kierunkowe/pedagogiczne mile widziane. Zgłoszenia wraz z CV i danymi dwóch osób ktore mogą udzielić referencji, prosimy wysyłać do kierownika: danuta.antonik@polskaszkolamanchester.org

Obecnie pani Agnieszka Staszak i pani Justyna Bielec organizują Akademię z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.  Akademia odbędzie się 8 maja o 13:30 w Sali Parafialnej. Proszę zarezerwować czas, abyśmy mogli wspólnie świętować tę doniosłą datę w naszej historii.

Przypominam, że po godzinie 9:30 na parkingu nie wolno pozostawiać żadnych pojazdów. Ten teren dzieci wykorzystują w czasie przerwy (m.in. grają w piłkę nożną). Jeżeli muszą państwo pozostać w szkole (dyżur, sprawy administracyjne) to prosimy o przeparkowanie pojazdów i ustawienie ich wzdłuż ogrodzenia lub linii murawy dużego boiska astro. WAŻNE! szkoła nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia nie prawidłowo zaparkowanych pojazdów.

Rozpoczęliśmy ferie wiosenne. Wracamy do szkoły w sobotę 30 kwietnia o godzinie 8:40. Z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych życzę radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, smacznego jajka, oraz błogosławieństwa Bożego w tym szczególnym czasie.

Z wyrazami szacunku

Danuta Antonik

Kierownik szkoły