Komunikat kierownika

Szanowni Państwo

Mamy nadzieję, że spędziliście Państwo udanie święta wielkanocne w rodzinnym gronie i że wszyscy są zdrowi i wypoczęci.

Jak wiemy, zakończenie „lockdown” nie pozwoliło naszej szkole w pełni funkcjonować tak jak przed pandemią, a ten rok szkolny był bardzo trudny. Problemy z woźnym rekrutowanym przez Loreto spowodowały, że mniej sobót było dostępnych dla nas, a dodatkowy czas, który musieliśmy poświęcić na sprzątanie, spowodowało, że czas nauczania został skrócony o jedną czwartą.

Powiernicy są w pełni świadomi problemów i frustracji zarówno kadry pedagogicznej, pracowników, jak i rodziców. Pomimo tego, że wróciliśmy do czasów nauczania sprzed pandemii, nadal jesteśmy narażeni na nagłą niedostępność szkoły, ponieważ nie ma zastępcy woźnego, który mógłby pokryć nieobecności.

Pod wieloma względami Loreto High School jest idealnym miejscem dla naszej szkoły, ale musimy mieć pewność, że ciągłość edukacji jest jak najbardziej zabezpieczona. W związku z tym Rada Powiernicza podjęła trudną – ale uważamy, że słuszną decyzję – przeniesienie szkoły do ​​nowej siedziby we wrześniu 2022 r.

Obecnie negocjujemy z nowoczesną katolicką szkołą, St Paul’s Catholic High School w Wythenshawe (M23 2YS), która ma wszystkie potrzebne nam przestrzenie i udogodnienia oraz zespół, który nie tylko pomoże naszej szkole się tam zadomowić, ale zapewni, że szkoła będzie otwarta w każdą sobotę.

Będziemy Państwa informować na bieżąco i mamy nadzieję, że możemy liczyć na Państwa pomoc w przeprowadzce.

Z wyrazami szacunku

Rada Powierników