Podsumowanie zakończenia roku 2020-2021

W sobotę 10 lipca zakończyliśmy drugi rok nauki wirtualnej. Był to rok zarówno trudny, jak i wymagający, ale pod pewnymi względami był łatwiejszy ze względu na umiejętności i doświadczenie, które wszyscy zdobyliśmy w zeszłym roku szkolnym.

Wszyscy nauczyciele są oddanymi i wytrawnymi profesjonalistami. Pomogli oni uczniom podjąć wyzwanie, aby ci mogli w pełni wykorzystać swój potencjał.

Na szczególne wyróżnienie zasługują pani Agnieszka Herba i pani Monika Kopańska-Pruszko, które nie tylko zrealizowały wymagający program egzaminacyjny, ale zrobiły wszystko, co w ich mocy, aby ich uczniowie uzyskali jak najlepsze oceny w tegorocznych egzaminach GCSE i A Level. Trudno oszacować, ile dodatkowych godzin poświęciły na zbieranie, sprawdzanie i zestawianie prac swoich uczniów, a także wypełnianie dokumentacji, która miała potwierdzić oceny nauczycielek. Cała dokumentacja wraz z pracami uczniów zostały następnie przesłane e-mailem do szkoły, w której uczniowie byli zapisani na egzaminy. Oceny zostaną opublikowane 10 i 12 sierpnia br. i mam nadzieję, że będą prawdziwym odzwierciedleniem ciężkiej pracy uczniów i nauczycielek.

Pragnę ponownie podziękować pani Justynie Bielec, która kontynuuje organizowanie i poszerzanie możliwości szkoleń nauczycieli, bowiem cieszą się one ogromną popularnością wśród naszej kadry nauczycielskiej. 

Ogromną satysfakcję sprawiało mi oglądanie wszystkich różnorodnych i ekscytujących zajęć, w które uczniowie angażowali się w ciągu roku i które były zamieszczone na stronie szkoły, na stronach internetowych rodziców i na YouTube. Serdecznie dziękuję reżyserce pani Agnieszce Staszak, rodzicom i wszystkim nauczycielom, którzy zamieszczali zdjęcia i filmy oraz zaangażowali się w dostarczanie materiałów do wirtualnych Jasełek, Akademii 3 Maja i życzeń z okazji Dnia Dziecka.

Pragnę serdecznie podziękować nauczycielom, którzy nie wrócą we wrześniu do pracy w charakterze wychowawcy klasy. Ich ciężka praca i poświecenie sprawiały, że jako szkoła mogliśmy realizować zróżnicowany i ambitny program nauczania.

Wyżej wymienieni nauczyciele to dr Łukasz Łukasiewicz, który wraca do Polski, pani Agata Majchrowski i pani Natalia Wojdyła które przechodzą na urlop macierzyński, pani Joanna Pike, która będzie pracować jako asystentka, i pani Monika Polaszek, która postanowiła wziąć urlop naukowy. Życzę im wszystkiego najlepszego w realizacji swoich planów życiowych.

Słowa podziękowania kieruję do Powierników i pracowników administracji, za ciężką całoroczną pracę, za wysiłek, zaangażowanie i niezbędną pomoc. 

Życzę powiernikom, kadrze pedagogicznej i pracownikom administracji, aby trwające wakacje były okazją do wypoczynku i wzmocnienia zapału do podejmowania zawodowych wyzwań w nowym roku szkolnym.

Podziękowanie również kieruję do Rodziców, którzy wspierali wirtualną edukację swoich dzieci, służyli swoją radą i pomocą. Życzę Państwu spokojnych, wolnych od trosk wakacji, dużo wytrwałości i satysfakcji z efektów wychowawczych oraz wiele radości z sukcesów Waszych dzieci.

Drodzy Uczniowie, dzielę z Wami radość z Waszych wspaniałych osiągnięć edukacyjnych, artystycznych i teatralnych. 

Absolwentom życzę wszystkiego najlepszego na kolejnym etapie edukacji oraz spełnienia życiowych planów.

Życzę wszystkim udanego wypoczynku, tak bardzo zasłużonego po trudach intensywnej wirtualnej nauki. Gromadźcie siły na nowy rok szkolny. Wykorzystajcie ten czas jak najlepiej, niech pozostanie on na zawsze najpiękniejszym wakacyjnym wspomnieniem.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021 – 2022 odbędzie się 18 września w Loreto High School. Dalsze szczegóły pojawią się na stronach internetowych szkoły i rodziców na początku września.

Z poważaniem
Danuta Antonik
Kierownik Szkoły