Przerwa świąteczna

Szanowni Państwo,

Dzięki nieustającej ciężkiej pracy kadry pedagogicznej, rodziców i uczniów z sukcesem zakończyliśmy kolejny semetr zajęć zdalnych. Bardzo się ucieszyłam, kiedy przeczytałam Państwa pozytywne komentarze z wirtualnej wywiadówki. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie zajęć stacjonarnych, ale potrzebujemy trochę cierpliwości. Jesteśmy  w regularnym kontakcie z Dyrekcją Loreto. Będziemy Państwa na bieżąco informować o jakichkolwiek zmianach.

Na stronie rodziców na Facebooku jest dużo zdjęć uśmiechniętych uczniów, gdzie można zobaczyć przykłady różnorodnych i ekscytujących zajęć, w które zaangażowani byli uczniowie.

6 marca starsi uczniowie wzięli udział w wirtualnych warsztatach edukacyjnych Świąt Żołnierzy Wyklętych zorganizowanych przez Biuro Edukacji Narodowej IPN Gdańsk. Materiały były przygotowane przez p. Artura Chomicza i zawierały film i Karty Pracy podzielone na grupy wiekowe.

W tym roku nie będzie formalnych egzaminów GCSE i A-Level. Oceny będą wystawione przez nauczycieli poparte odpowiednimi dowodami. Wymaga to wielu godzin pracy nauczycieli i uczniów wspieranych przez rodziców. Uczniowie  oprócz lekcji wirtualnych uczęszczają również na szkolenia, sfinansowane przez szkołę, aby pomóc im w uzyskaniu jak najlepszej oceny. Życzę im sukcesów.

Zachęcam rodziców i uczniów do udziału w konkursach które zamieszczamy na naszej szkolnej stronie. Jesteśmy dumni z każdego ucznia, który bierze udział w konkursach, a specjalny artykuł o sukcesach naszych uczniów zamieścimy tuż po świętach.

Od stycznia ponownie w trzecią niedzielę miesiąca nasi uczniowie i nauczyciele przygotowują liturgię słowa na szkolnej Mszy Świętej o godzinie 12.00. Następna Msza szkolna odbędzie się w niedzielę 25 kwietnia. Zachęcam do udziału i jeżeli rodzina chciałaby czytać proszę wysłać do mnie e-maila na danuta.antonik@polskaszkolamanchester.org


W sobotę 27 marca rozpoczęliśmy ferie Wielkanocne. Będą dwie wolne soboty. Zmiana w kalendarzu, ponieważ rozpoczynamy lekcje zdalne w sobotę 17 kwietnia: sobotą C. Przypominam, że w związku z tym umieściliśmy na naszej stronie sekcję, która przypomina o aktualnej i następnej sobocie.

22 Wielkanocne Stock Photos, Pictures & Royalty-Free Images - iStock

Wielkanoc 2021

Zdrowych, pogodnych, pełnych wiary, Nadziei i miłości

Świąt Wielkanocnych.

Radosnych spotkań w gronie rodzinym

Oraz Wesołego Alleluja

Życzą

Dyrekcja, Rada Powierników,

Kadra Pedagogiczna i Pracownicy

PSPO im św Stanisława Kostki

Z wyrazami szacunku
Danuta Antonik
Kierownik szkoły