AKTUALNOŚCI: Mamy światowych zwycięzców!

Mamy światowych zwycięzców!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasi uczniowie znaleźli się na podium w międzynarodowym konkursie plastyczno-literackim „Przysłowia są mądrością narodu”.  Zwyciężyli w dwóch kategoriach wiekowych, a w trzeciej zdobyli III miejsce! Rywalizacja była ogromona, gdyż w szranki stanęło aż 165 uczniów szkoł polonijnych z całego świata! Z dumą przedstawiamy zwycięzwów: 

Pierwsza kategoria wiekowa (6-8 lat)  III miejsce: Alicja Polaszek z klasy 3A, za pracę „Czas to najlepszy lekarz”

Druga kategoaria wiekowa (9-10 lat ): I miejsce, Amelia Kucharczyk z klasy 4A, za pracę „Co ma piernik do wiatraka?”

Trzecia kategoria wiekowa (11-16 lat) I miejsce zajęła Zuzanna Batruch z I klasy gimnazjum, za pracę „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”

Polska Macierz Szkolna nagrodziła i wyróżniła prace najbardziej kreatywne, oryginalne i odznaczające się artyzmem językowo-stylistycznym oraz plastycznym. W skład jury wchodzili między innymi językoznawcy, krytycy sztuki. dyplomaci oraz członkowie Polskiej Macierzy Szkolnej. Konkurs został objęty Patronatem Honorowym Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. 

Jestemy bardzo dumni z sukcesów naszych uczniów i wiemy, że jeszcze nieraz będziemy wspólnie świętować ich osiągnięcia!

Łukasz Łukasiewicz