AKTUALIZACJA: Konkurs recytatorski pod patronatem Pierwszej Damy RP.

? UWAGA KONKURS RECYTATORSKI ?

Drodzy Uczniowie, uczycie się w szkole języka polskiego, dlatego gorąco zachęcam Was do spróbowania swoich sił w recytowaniu utworów poetów, którzy należą do kanonu polskiej literatury. Jestem pewna, że znajdziecie pośród ich utworów takie, które szczególnie Wam się spodobają i skłonią do własnej interpretacji. Bardzo liczę na to, że udział w konkursie przyniesie Wam dużo radości i satysfakcji z obcowania z piękną polską poezją. Bądźcie otwarci na przekaz i język tej poezji, który wzbogaci także Waszą znajomość polskiego. – Agata Kornhauser-Duda ??
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim pod patronatem Pierwszej Damy RP, Agaty Kornhauser-Dudy.
W ramach konkursu uczniowie szkół polonijnych poproszeni są o nagranie maksymalnie 2-minutowego filmu, na którym wyrecytują wybrany przez siebie wiersz jednego z poniższych poetów:

Cypriana Kamila Norwida
Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
Ignacego Krasickiego
Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

Termin pierwszego etapu konkursu upływa z dniem 18 kwietnia 2021. W związku z tym zgłoszenia konkursowe muszą być dokonane nie później niż do 11 kwietnia 2021 do godziny 24:00.
Filmy wraz z formularzem zgłoszeniowym prosimy wysyłać na adres e-mail – [email protected]

Regulamin: