Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

100 lat temu Polska odzyskała niepodległość! To nie lada powód do świętowania dla Polaków w kraju, jak i na obczyźnie. Nie obyło się również i w naszej szkole bez uczczenia tego ważnego wydarzenia. Zaczęliśmy już kilka tygodni temu ogłaszając konkurs plastyczno-literacki pt. ,,Piękna nasza Polska cała’’, który spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, szczególnie tych młodszych. A zwycięzcy zostali ogłoszeni w sobotę 10 listopada podczas porannego apelu. Następnie uczniowie klas starszych, harcerze i zaproszeni goście udali się w pobliże masztu znajdującego się obok szkoły, gdzie została wciągnięta polska flaga przy równoczesnym odśpiewaniu hymnu narodowego. Kolejny punkt to kominek przygotowany i poprowadzony przez harcerstwo dla starszych i młodszych uczniów (znaczna większość harcerzy to uczniowie właśnie naszej szkoły). W klasach odbywały się również lekcje związane tematycznie z tym doniosłym wydarzeniem.

Swego rodzaju kontynuacją tego szczególnego święta był udział pięciorga naszych uczniów i harcerstwa w akademii zorganizowanej w niedzielę 11 listopada w polskiej parafii w Manchesterze.

Dziękując wszystkim za zaangażowanie w te obchody, pozostańmy jeszcze w radosnym nastroju i cieszmy się wolnością.

Zdjęcia prac naszych dzieci, można oglądać w naszej galerii Galeria prac konkursowych – 100 lecie odzyskania niepodległości.

Justyna Bielec