Jasełka 2016

Sprawozdanie z  Jasełek 2016r.

W dniu 31 stycznia odbyły się w naszej szkole tradycyjne polskie jasełka. Główną autorką przedstawienia była nasza katechetka- s. Bernadetta Boratyn. S. Bernadettę wspomagały p. Agnieszka Rutkowska (nauczycielka kl. 2A) oraz p. Edyta Baranek (asystentka kl. 3). Wspaniałą i przebogatą scenografię zaprojektowała i wykonała p. Agata Majchrowski (nauczycielka kl. 1B). Dekorację stanowiła grota, zwierzęta, płonące ognisko, a nawet palma. Wszystko sprawiało wrażenie prawdziwości, jakbyśmy byli tam – w Betlejem.

Oprócz tradycyjnych bohaterów jasełek, czyli Bożej Rodziny, aniołów, pasterzy i trzech królów, był także kolędnik w kolorowym krakowskim stroju, co dodało jasełkom polskiego akcentu. Do pierwszoplanowych bohaterów dołączyły także inne aniołki oraz pasterze, którzy ubogacili swoją obecnością przedstawienie. Tradycyjne jasełka nie mogłyby się obyć oczywiście bez kolęd, które tym razem prowadziła parafialna schola, składająca się głównie zresztą z uczniów naszej szkoły. Akompaniowali im: Kinga Moździerz na keyboardzie (uczennica kl. I lic.), p. Paweł na gitarze oraz p. Marek na akordeonie. Publiczność zaś chętnie włączała się w ich śpiew.

Po zakończeniu przedstawienia nastąpiły gromkie i zasłużone brawa uznania
dla profesjonalizmu aktorów, którzy swoje role znali wyśmienicie. Potem były podziękowania dla Pań reżyserek i Pani scenograf za ich ciężką pracę w stworzeniu niezapomnianego widowiska, dla Rodziców za wsparcie oraz dla wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sukcesu tego wspaniałego corocznego wydarzenia.

Justyna Bielec