Święta Bożego Narodzenia – życzenia.

Szanowni Państwo
Ostatnie dwa miesiące były wyjątkowe dla naszej szkoły z kilku powodów. W listopadzie cała szkoła wzięła udział w inicjatywie „Szkoła do hymnu”. Uczniowie z wielką powagą zaśpiewali cztery zwrotki Hymnu Narodowego. Odbył się wtedy apel z okazji 11 Listopada, przygotowany przez panią Agnieszkę Herbę i uczniów klasy IV gimnazjalnej. W tym apelu uczestniczyli wszyscy starsi uczniowie. Młodsi po krótkiej pogadance na temat Odzyskanie Niepodległości wspólnie bawili się na kominku harcerskim.
Pani Agnieszka Staszak rozpoczęła próby Jasełek, które obędą się w niedzielę 29 stycznia o godzinie 13:30, w Sali parafialnej przy kościele Miłosierdzia Bożego.
Pod koniec miesiąca druhostwo Duszeńko przywieżli wystawę i przedstawili starszym uczniom życiorys wielkiego Polaka, dzielnego i oddanego bł. ks. phm. Witolda Frelichowskiego, patrona polskiego harcerstwa.
W ciągu ostatnich dwóch miesięcy szkołę odwiedziło trzech znamienitych gości. W listopadzie przybyli do szkoły arcybiskup Adrian Galbas i biskup Piotr Turzyński. Towarzyszył gościom ks. proboszcz. Odwiedzili oni klasy lekcyjne, rozmawiali z nauczycielami, uczniami, powiernikami i pracownikami szkoły. Byli pod ogromnym wrażeniem wszystkiego, co zobaczyli i usłyszeli.
10 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Konsula Generalnego RP p. Michała Mazurka, który znalazł czas w swoim bardzo napiętym grafiku, aby odwiedzić naszą szkołę. Miałam przyjemność oprowadzić Konsula po szkole, aby Pan mógł poznać kadrę pedagogiczną i uczniów oraz wziąć udział w bardzo entuzjastycznym spotkaniu w auli ze św. Mikołajem, który jak co roku odwiedził naszą szkołę.
Dziękuję Pani Justynie Bielec, która z pomocą nauczycieli zorganizowała „Kartkę dla pacjenta”. Podpisane kartki świąteczne, zostaną rozdane pacjentom szpitala Wythenshawe w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Ważne jest, aby nieść radość świąt Bożego Narodzenia tym, którzy są samotni lub nie mogą spędzić tego czasu z rodziną
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, którzy wsparli finansowo szkołę. Bardzo dużym wsparciem cieszyła się zbiórka na rzecz św. Mikołaja oraz sprzedaż ozdób choinkowych.
W sobotę 17 grudnia po świętowaniu w klasach oraz bardzo głośnym i entuzjastycznym koncercie kolęd, rozpoczeliśmy ferie Boże Narodzeniowe. Wracamy do szkoły w sobotę 7 stycznia 2023r.

Dyrektor szkoły Danuta Antonik i Rada Powierników.