Koniec pierwszego pół semestru. Październik 2022

Szanowni Państwo

W sobotę 22 października zakończyliśmy pierwszy okres nauki, który podobnie jak w angielskich szkołach kończy się krótkimi jesiennymi feriami. Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za wyrozumiałość, cierpliwość i współpracę. Wspólnie dbamy o sprawne funkcjonowanie szkoły. Dziękuję również rodzicom, którzy pełnili dyżury, dbając o ochronę naszych uczniów i pracując w stołówce. Państwa pomoc jest bezcenna.

Z ogromnym żalem informuję, że po długiej i ciężkiej chorobie zmarł nasz wieloletni Przewodniczący Rady Powierników pan Jan Rapacz. Zaangażowanie Jana w zarządzanie szkołą, jego różnorodne umiejętności i bezinteresowne poświęcenie sprawiły, że nasza szkoła była w stanie sprawnie funkcjonować przez ostatnie 15 lat. Jego przywództwo, doświadczenie i rady pomogły nam przetrwać ciężki okres pandemii i szkoła nadal może realizować założone cele w 73 roku istnienia.  

Pogrzeb Śp. Jana odbył się w środę 26 października w polskim kościele Miłosierdzia Bożego Manchester. Cześć Jego pamięci.

W tym pół semestrze mieliśmy szereg wydarzeń.

Ksiądz Sławomir odprawił mszę świętą na początku roku w szkolnej auli.

W minioną sobotę uczniowie wzięli udział w warsztatach z panem Wojtkiem Filaberem. W tym samym dniu klasy IV gimnazjum i I liceum uczestniczyły w wykładzie organizowanym przez Polską Macierz Szkolną o Trzech Generałach.

Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole arcybiskupa Adriana Galbasa i księdza Proboszcza, którzy złożyli wizytę naszym przedszkolakom i odwiedzili również III klasę gimnazjum, a także spotkali się z nauczycielami, powiernikami i pracownikami szkoły.

Z okazji Święta Nauczyciela, Kadra Pedagogiczna i pracownicy otrzymali kwiaty, a specjalne gratulacje składam pani Agnieszce Herbie która pracuje w naszej szkole już 10 lat.

W sobotę 22 października przeprowadziliśmy próbną ewakuację szkoły na wypadek pożaru lub podobnego zagrożenia i dziękuje wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia próby.

W tą samą sobotę odbyło się również uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na którym gościliśmy rodziców naszych uczniów. Serdecznie dziękuję pani Joasi Pike i pani Grażynie Kołodziejek Shitta za zorganizowanie tego ważne wydarzenia dla naszych uczniów. Również dziękuję sztandarowemu panu Kamilowi Rojkowi. Serdecznie witam nowo pasowanych uczniów naszej szkoły.

W niedzielę 23 października o godzinie 12:00 w kościele Miłosierdzia Bożego odbyła się msza szkolna. Uczniowie klas IV i II gimnazjum przygotowali liturgię słowa.

Życzę wszystkim relaksujących i przyjemnych ferii. Wracamy do szkoły w sobotę 5 listopada.

Z wyrazami szacunku

Danuta Antonik

Dyrektor