Ważny komunikat dotyczący nowego roku szkolnego 2021/2022

                                                                   Manchester, 21.09.2021r.

Szanowni Państwo i drodzy Uczniowie! 

Na samym początku chcieliśmy bardzo Państwa przeprosić za opóźnienia we wznowieniu nowego roku szkolnego 2021/2022 w siedzibie Loreto High School. Chcemy jednocześnie Państwa zapewnić i podkreślić, że do tej chwili zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby uczniowie mogli wrócić do nauki stacjonarnej we wrześniu. 

Oto krótkie podsumowanie działań, które miały miejsce od maja do 18 września bieżącego roku.

Maj 2021: Loreto zgodziło się na powrót PSSM we wrześniu 2021.  

Lipiec 2021: W wyniku braków kadrowych Loreto HS zastrzega, że powrót PSSM jest uzależniony od zatrudnienia przez Loreto woźnego pracującego w soboty dla naszej szkoły, ale opłacanego przez PSSM. Dyrekcja Loreto zapewnia, że zajmie się rekrutacją odpowiedniego pracownika i poinformuje nas o wyniku procesu rekrutacyjnego. 

Sierpień 2021: Od początku sierpnia p. Jan Rapacz wysłał do dyrekcji Loreto kilka e-maili, prosząc o pilną aktualizację sytuacji. Wreszcie 31 sierpnia otrzymujemy odpowiedź informującą nas, że Loreto nie było w stanie zatrudnić woźnego i że jest to teraz odpowiedzialność naszej szkoły. Poza tym otrzymujemy nowy warunek, że, zanim będziemy mogli wrócić do budynku, personel naszej szkoły musi również zostać przeszkolony w zakresie nowych zasad sprzątania. 

18 września 2021: Po długiej przerwie mamy pierwsze spotkanie z dyrekcją Loreto twarzą w twarz, aby omówić nasz powrót do nauki stacjonarnej, który, na ich prośbę, przesunęliśmy o tydzień na sobotę 25 września. Byliśmy zdruzgotani, gdy dowiedzieliśmy się, że proces rekrutacji woźnego jeszcze się nie rozpoczął.  Dyrektorka zgodziła się na jak najszybsze umieszczenie ogłoszenia na stronie internetowej ich szkoły i zostało to uczynione.

Ogłoszenie również umieścimy na naszej szkolnej stronie i na Facebooku. 

Zachęcamy bardzo gorąco wszystkich zainteresowanych do składania aplikacji na stanowisko woźnego.

http://loretochorlton.org/wp/wp-content/uploads/2021/09/03.-Advert-for-Caretaker.pdf

Jesteśmy również zobowiązani do zorganizowania grupy rodziców-wolontariuszy, którzy, po wcześniejszym przeszkoleniu, będą czyścić klasy w systemie rotacyjnym. Prosimy rodziców zainteresowanych o wysłanie maila na adres: szkola@polskaszkolamanchester.org za co z góry bardzo dziękujemy. 

Głęboko żałujemy opóźnienia w edukacji Państwa dzieci i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić jak najszybszy powrót do normalnych lekcji w sobotę 6 listopada.

Wyjątkowo uczniowie z klas egzaminacyjnych (IV gimnazjum i klasy licealne), rozpoczną naukę wirtualną w sobotę 25 września. Jest to konieczne, gdyż w ich przypadku strata kilku sobót lekcyjnych, może negatywnie wpłynąć na ich wyniki podczas egzaminów GCSE i A-Level.

Liczymy i dziękujemy Państwu za zrozumienie, cierpliwość i nieustanne wsparcie w tym trudnym czasie. Jesteśmy przekonani, że wspólnie przezwyciężymy trudności, z którymi obecnie się borykamy. 

Informujemy również, że 26 września o godz. 12:00 odbędzie się msza święta w intencji naszej szkoły o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo. Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników skzoły, rodziców i uczniów do kościoła Bożego Miłosierdzia w Manchesterze.

Z wyrazami szacunku 

Rada Powierników