Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Drodzy Rodzice. Drodzy Uczniowie.

Pragnę poinformować, że rok szkolny 2020-2021 w naszej szkole rozpocznie się w listopadzie. Będzie to proces sukcesywny. Jako pierwsze wrócą klasy gimnazjalne i licealne 7 listopada.

07/11/2020 – klasy 1 gimnazjalne do II licealnej – nauka na drugim piętrze.

14/11/2020 – klasy 4 – 6 szkoły podstawowej – nauka na pierwszym piętrze.

21/11/2020 – klasy 1-3 szkoły podstawowej – nauka na parterze.

05/12/2020 – przedszkole 3 i 4 latki – nauka na parterze.

Taki plan jest wynikiem rozmów z przedstawicielami szkoły Loreto, od której wynajmujemy pomieszczenia i jesteśmy zobowiązani do podporządkowania się procedurom tejże szkoły związanymi z COVID -19.

Zapewniam, że dokładamy wszelkich starań, aby powrót do szkoły naszych dzieci był bezpieczny i zgodny z wymogami rządu. Bardzo proszę zapoznać się z zasadami powrotu do szkoły, które są umieszczone w specjalnej sekcji na naszej szkolnej stronie (COVID-19). Wszyscy są zobowiązani do ich przestrzegania.

Chcę również powiadomić, że od 12 września 2020 rozpoczynamy rekrutację nowych uczniów do naszej szkoły. Wszelkie potrzebne informacje zostaną opublikowane na naszej stronie internetowej.

Zdajemy sobie sprawę, że opóźnienie rozpoczęcia nauki jest niekomfortowe dla nas wszystkich, a w szczególności dla uczniów, którzy w roku 2021 będą zdawać egzamin GCSE oraz A-Level. Dlatego nauczycielki klas licealnych i IV gimnazjum będą prowadzić zajęcia zdalne do momentu otwarcia szkoły, aby jak najlepiej przygotować uczniów.

Aby w pełni wykorzystać czas do rozpoczęcia zajęć w szkole mam dla pozostałych uczniów następujące sugestie:

• Można uzupełnić ćwiczenia z ubiegłego roku, aby przypomnieć sobie treści programowe i być na bieżąco z materiałem
  • Można przygotować się do konkursu o patronie naszej szkoły, a więc zgromadzić informacje potrzebne do jego realizacji
  • Można napisać lub zilustrować (młodsze klasy) jak spędzaliśmy wakacje
  • Należy czytać książki w języku polskim, aby kształcić swoje słownictwo i umiejętność czytania

Swoje prace proszę przynieść na pierwsze zajęcia.

Jeżeli mają Państwo pytania proszę o kontakt mailowy [email protected]

Życzę zdrowia i pogody ducha

Danuta Antonik – Kierownik