Komunikat kierownika szkoły – kwiecień 2019

Szanowni Państwo!

W lutym, z okazji 79 rocznicy pierwszych deportacji naszych rodaków przez sowietów, uczniowie mogli dowiedzieć się o życiu na Kresach z wystawy zawierającej zdjęcia i relacje świadków. Chciałabym skorzystać z okazji i podziękować pani Ewie Szegidewicz, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Polskich Weteranów, która przywiozła wystawę do szkoły. Dalszy ciąg lekcji żywej historii to świadectwo państwa Bockenheim, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami z uczniami począwszy od lat trzydziestych na Kresach, poprzez golgotę syberyjską, amnestię i długą podróż do Manchesteru.

Warsztaty prowadzone przez wykładowców z Uniwersytetu w Manchesterze wzbogaciły język naszych uczniów, którzy z przyjemnością przeprowadzili eksperyment, aby odkryć DNA truskawek i opracować nić DNA z pipecleaners (łatwo wyginający się drucik owinięty miękką nicią).

Serdecznie zapraszamy na emisję w TVP Polonia programu „Słownik polsko – polski” pod przewodnictwem prof. Jana Miodka z udziałem naszych uczniów w sobotę 6 kwietnia o godz. 17.00 (o 16.00 czasu angielskiego). Powtórka zaplanowana jest na 7 kwietnia o godz 1.15 w nocy (0.15 czasu angielskiego).

Obecnie pani Agnieszka Staszak organizuje Akademię z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a pani Joasia Cullinane przygotowuje taniec narodowy na Akademię która odbędzie się 5 maja. Proszę zarezerwować ten dzień, abyśmy mogli wspólnie świętować tę doniosłą datę w naszej historii.

11 maja odbędzie się konkurs ortograficzny o Złote Pióro Pana Konsula RP. W sobotę 6 kwietnia odbędą się dwa konkursy eliminacyjne, aby wybrać dwóch uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę. Życzę powodzenia.

Pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, z panami Irkiem Węgrzynem, Szymonem Zielińskim i Pawłem Dunajem na czele, za wspaniałą współpracę w organizowaniu szkolnych imprez, wykonane dyżury i pomoc w kawiarence rodziców. Państwa pomoc jest niezbędna i bardzo ceniona.

W sobotę 6 kwietnia rozpoczynamy ferie świąteczne. Uczniowie mają okazję przystąpienie do spowiedzi św. Wracamy do szkoły w sobotę 27 kwietnia o godzinie 9.00 na apel.

Z okazji nadchodzących świąt życzę radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, smacznego jajka, oraz błogosławieństwa Bożego w tym szczególnym czasie.

Danuta Antonik