Sprawozdanie z akadamii 3 Maja.

W ostatnią niedzielę w sali parafialnej kościoła pw. Miłosierdzia Bożego odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W programie pojawiło się wiele muzyki, tańców i śpiewów. Trzykrotnie wystąpiła uczennica z klasy II liceum, Kinga Moździerz, która zagrała Preludium Fryderyka Chopina, melodię z serialu telewizyjnego pt. ,,Czas honoru” oraz swoją własną kompozycję ,,Zapomnienie”. Tańcami ludowymi takimi, jak krakowiaczek, poleczka i krakowiak zachwyciły nas przedszkolaki, klasa 2a i nasz szkolny zespół pod kierownictwem p. Joanny Cullinan. Swoją taneczną cegiełkę, jak zwykle zresztą, dołożył zaproszony na akademię zespół Polonez-Manchester z tańcami lubelskimi. Natomiast klasa 1b oraz klasy 3a i 3b zaśpiewały dla nas piosenki: ,,Płynie Wisła, płynie…” oraz ,,Wiosna, wiosenka”.

O dziejach uchwalenia Konstytucji opowiadała nam klasa III gimnazjum, a także klasa 5 w krótkim przedstawieniu. Do tych historycznych informacji wiersze o Ojczyźnie dodali uczniowie z klasy I gimnazjum i 1a oraz uczeń z klasy II gimnazjum, który przygotował prezentację multimedialną o Polsce. Dodatkowo klasa 4 zaprezentowała krótką inscenizację związaną z obchodami święta Matki Boskiej Królowej Polski, które w kościelnym kalendarzu przypada na dzień 3 maja.

Na koniec rozweselili nas uczniowie z klasy 6 przedstawieniem pt. ,,Zamieszanie w krainie bajek” oraz klasa 2b recytując wiersze: ,,Samochwała”, ,,Zosia Samosia”, ,,O pewnym Grzesiu” oraz ,,Skarżypyta”.

Dziękując wszystkim uczniom, nauczycielom, asystentom i rodzicom za ich ciężką pracę i wszelką pomoc, akademię uważamy za udaną. Jednocześnie zapraszamy serdecznie na kolejne szkolne wydarzenia.