Obchody Święta Niepodległości 11 listopada 2015r.

W sobotę, 14 listopada uczniowie uczcili 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości . Grono i uczniowie z dumą nosili uroczyste kotyliony przygotowane przez panią Agatę Majchrowski.

Na specjalnie przygotowanym apelu przez kl. IV gimn. p. Katarzyny Kołodziejek starsze klasy mogły wysłuchać wielu historycznych informacji. Uczniowie dowiedzieli się jak trudna była droga Polaków w dążeniu suwerenności i powrotu Polski na mapy Europy po 123 latach niewoli.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia szkolnego sztandaru i odspiewaniu ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie Kinga Moździerz, ucznnica kl. I liceum, odegrała na fortepianie skomponowany przez siebie utwór jako wstęp do dalszej części apelu. Części informacyjne były przeplatane patriotycznymi pieśniami takimi, jak ,,Rota”, ,,My, Pierwsza Brygada” czy ,,Piechota”, w śpiewanie których chętnie włączała się młodzież.

Naszą szkolną uroczystość zaszczyciła pani Eva Szegidewicz z fundacji Kresy-Family, która z uwagą obejrzała cały apel.

Młodsze dzieci od przedszkola do kl. 3 włącznie miały również swoje spotkanie z tej okazji w postaci kominka zuchowego przygotowanego przez p. Igę Rutkowską.

Po krótkim wprowadzeniu rysu historycznego przez p. kierownik dzieci zabrały się do zabawy. Wszyscu uczniowie, jak i nauczyciele, chetnie brali udział w pląsach i zabawach. Kominek dostarczył uczniom dużo radości i usmiechu.

Zdjęcia jak zazwyczaj zamieszczone są w naszej galerii!