Podsumowanie zebrania Rady Rodziców

Untitled

Podsumowanie zebrania Rady Rodziców 27.09.2014

Zacznę od od faktu, że w zebraniu uczestniczyło 24 rodziców – to absolutny rekord na przestrzeni ostatnich lat i świetny początek nowego roku szkolnego. Dziękuję bardzo za dotychczasowe zaangażowanie i zainteresowanie pracą w Radzie Rodziców. Bardzo również dziękuję wszystkim Państwu, którzy wspaniale przeprowadzili kawiarenkę w sali parafialnej w dniu 21-go września. Całkowity dochód wyniósł 141£ – super! Ponadto dyżury rodzicielskie wystartowały bardzo dobrze w tym roku, jesteśmy wdzięczni za pomoc i aktywne włączanie się w pracę szkoły.

Na spotkaniu pokrótce przypomnieliśmy ramowy plan działania w tym roku szkolnym. Oto on:

RODZICE SZKOLE

Celem tego programu jest pomoc szkole w jej codziennym funkcjonowaniu, promowanie jej własną postawą oraz pozyskiwanie funduszy, które pozwalają na ciągłe podnoszenie jej standardów. Jak to robimy – poprzez cotygodniowe dyżury w szkole, pomoc w kawiarence parafialnej przy okazji comiesięcznej mszy szkolnej (zawsze wszystkie domowe ciasta są wyśmienite) i wspieranie innych okazji i uroczystości. Główną coroczną imprezą promującą szkołę jest Jarmark Wileński KAZIUKI na początku marca.

RODZICE DZIECIOM

Program będzie polegał na organizacji spotkań dla uczniów i rodziców z Polakimi różnych profesji, którym udało się osiągnąć sukces i spełnić swoje marzenia na niwie zawodowej. Chcemy w ten sposób promować wizerunek Polaka – świetnie wykształconego, dwujęzycznego, pewnego swej wartości obywatela Europy.

RODZICE RODZICOM

To program skierowany do rodziców i starający się przynieść pomoc w codziennych sprawach, wzajemnym radzeniu sobie w różnych sytuacjach życiowych czy po prostu dobrej rozmowie przy porannej kawie. Postaramy się również wdrożyć technologie internetowe do wzajemnej komunikacji

Ustalenia ze spotkania i plan akcji:

1.Zbiórka fantów, książek, gier itp. na jarmark szkolny Kaziuki będzie się odbywała już od teraz, oczywiście z głównym nasileniem styczeń/luty tuż przed jarmarkiem

2. Prosimy wszystkich Rodziców o włączenie się w poszukiwanie nowych sponsorów. Chodzi o firmy i osoby, które w jakikolwiek sposób mogłyby wesprzeć materialnie działalność naszej szkoły. Wszystkie pytania w tej sprawie oraz zgłoszenia nowych sponsorów proszę kierować do Marty Błyszczyk

3. Wszystkie osoby, które chcą aktywnie włączyć się w planowanie Jarmarku Kaziuki zapraszam w każdą sobotę do spotkania się i burzy mózgów J

4. Najbliższe akcje Rady Rodziców to obchody Dnia Edukacji Narodowej -18.10. w trakcie apelu, pomoc przy organizacji obchodów Święta Niepodległości oraz Jubileuszu Szkoły, kawiarenka w kościele parafialnym 26.10 oraz organizacja spotkania młodzieży na temat dwujęzyczności i rozwoju kariery zawodowej ( w listopadzie).

5. Kolejne zebranie Rady Rodziców odbędzie się 22.11.2014 po apelu szkolnym

Marta Błyszczyk