KOMUNIKAT KIEROWNIKA POLSKIEJ SZKOŁY PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH

Pragnę serdecznie podziękować za tak liczny udział Rodziców w naszych tradycyjnych Jasełkach. Jestem przekonana, że występ najmłodszych dzieci przysporzył Państwu wiele wzruszeń i radości.

Dziękuję również za punktualne przywożenie dzieci do szkoły. W bieżącym roku szkolnym cieszy mnie także wysoka frekwencja uczniów.

W niedzielę 28 lutego o godz. 12.00 jest nasza miesięczna Msza szkolna. Liturgię do Mszy przygotowują klasy: 6 pani Justyny Bielec oraz klasa 5 pani Basi Steć. Rodziców uczniów tych klas proszę o dyżur przy sprzedaży kawy po dwóch Mszach o godz. 10.00 i 12.00.

Prezes KoRoNy (Koła Rodziców i Nauczycieli) pan Jan Grzywiński dziękuje Rodzicom i Nauczycielom, którzy tak licznie stawili się na dyżur w dniu 21-go stycznia zarówno po Mszach jak i Jasełkach. Mamy nadzieję, że frekwencja przy dyżurze 28-go lutego będzie jeszcze wyższa!

W najbliższą sobotę ukaże się pierwszy numer szkolnej gazetki pod tytułem „ Mały Przegląd”, którą będzie mógł otrzymać każdy uczeń z naszej szkoły. „Mały Przegląd”, którego redaktorem naczelnym jest nauczycielka klasy 5 pani Basia Steć, będzie wydawany raz w miesiącu. Zachęcamy Państwa do lektury i współpracy w redagowaniu gazetki.

W niedzielę 7-go marca w Sali parafialnej odbędzie się tradycyjny „Kaziuk” – Jarmark Wileński, niezwykle popularna impreza, która organizowana jest przez szkołę już od kilkudziesięciu lat! Specjalny komunikat w sprawie „Kaziuka” będzie wysłany pocztą elektroniczną przez zarząd KoRoNy w najbliższym tygodniu.

Przypominam, że szkolna wywiadówka odbędzie się 13-go marca w Sali parafialnej, od godz. 13.30 – 15.00.
Proszę zarezerwować sobie czas na to ważne spotkanie z nauczycielem dziecka.

W szkole jest możliwość nabycia pamiątkowego zdjęcia z „Mikołaja” oraz „Jasełek”.

Polska Macierz Szkolna wydaje dwa czasopisma – kwartalniki – „Dziatwę” oraz „Razem Młodzi Przyjaciele”
W najnowszym numerze „Razem Młodzi Przyjaciele” ukazały się obszerne relacje z Jubileuszu 60-lecia powstania naszej szkoły. Zamieszczone są pamiątkowe zdjęcia z Akademii. Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany nabyciem czasopisma, proszę o zgłoszenie się do Administracji.

20 lutego nie ma zajęć szkolnych (half term). Do szkoły uczniowie wracają 27-go lutego.

Barbara Goodwin
Kierownik szkoły