Lekcje online

Szanowni Państwo

Niektórzy uczniowie, mimo próśb nauczyciela, nie włączają kamer podczas zajęć na platformie Microsoft Teams, co jest naruszeniem umowy, którą podpisali państwo w momencie wyrażania zgody na udział dzieci w zajęciach online.

Takie zachowanie jest poważnym problemem, utrudniającym zarówno prowadzenie lekcji jak i zarządzanie szkołą w dbałości o bezpieczeństwo dzieci i pracowników szkoły.

Dlatego od soboty 6 lutego, jeżeli rodzice nie skontaktują się z wychowawcą klasy PRZED rozpoczęciem lekcji i nie wyjaśnią problemów technicznych, uczeń zostanie wykluczony z lekcji, a rodzic zostanie o tym poinformowany.

Celowo wybraliśmy aplikację Microsoft Teams gdyż oferuje ona największą wydajność i poprawnie działa nawet na większości urządzeń. Można ją z powodzeniem używać nawet na starszych modelach telefonów, tabletach i laptopach. Jeżeli dziecko posiada chociaż smartfon i może na nim oglądać YouTube lub przeglądać media społecznościowe to również aplikacja Teams umożliwi dołączenie do lekcji.

Proszę o poważne potraktowanie tej wiadomości. Im szybciej skontaktujecie się Państwo z nauczycielami, tym więcej czasu będzie na rozwiązanie problemu.

Z poważaniem

Danuta Antonik

Kierownik