KOMUNIKAT KIEROWNIKA POLSKIEJ SZKOŁY PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH

Rozpoczęliśmy nowy i ostatni semestr w roku szkolnym 2009/10, który będzie trwał od soboty 17-go kwietnia do soboty 10-lipca. Przypominam o wpłacaniu czesnego i uregulowaniu zaległych opłat za drugi semestr.

Dziękuje wszystkim Rodzicom za obecność na wywiadówce szkolnej w dniu 13-go marca a także Komitetowi Rodziców za przygotowanie kawy, herbaty, soków i ciasta.

Jutro, 25-go kwietnia o godz. 12.00 jest nasza Msza szkolna. Liturgię przygotowuje klasa 3-cia pani Wioletty Jackiewicz. Rodziców uczniów klasy 3-ciej bardzo proszę o dyżur przy sprzedaży kawy po dwóch Mszach o godz. 10.00 i 12.00.

W miesiącu maju i czerwcu odbędą się egzaminy z GCSE (mała matura) i z AS i A2 (duża matura z języka polskiego) w następujących terminach:
1-go maja – ustny egzamin z GCSE w St. Bede’s College (niektórzy uczniowie ustny egzamin będą zdawali w swoich angielskich szkołach)
18-go czerwca – GCSE z listening (ze słuchania) i z reading ( z czytania)
22-go czerwca – GCSE z writing (z pisania)
19-go maja – AS
10-go czerwca – A2
Poza ustnym wszystkie pozostałe egzaminy z języka polskiego uczniowie będą zdawali w szkołach angielskich.

W sobotę 1-go maja zajęcia lekcyjne w przedszkolu oraz w klasach 1-6 będą odbywały się w sali parafialnej.W tym dniu zostanie przeprowadzona także próba generalna na Akademię 3-go Maja. Zajęcia będą trwały do godz. 13.00. Bardzo proszę o przywiezienie i odebranie dzieci bezpośrednio z sali parafialnej. Proszę również o odebranie z sali uczniów z klasy I-gimnazjalnej (uczniowie zostaną przywiezieni do sali parafialnej po przerwie o godz. 11.00). Ze względu na próbę generalną, bardzo prosimy o obecność dziecka w szkole.

W niedzielę, 2-go maja, w sali parafialnej o godz. 16.00 odbędzie się uroczysta Akademia z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Od wielu lat Akademię organizuje Polska Szkoła. Wezmą w niej udział prawie wszystkie klasy: od przedszkola do klasy IV-gimnazjalnej. Uprzejmie proszę o przywiezienie dzieci już o godz. 15.30. Jestem przekonana, że wspaniałe występy uczniów przysporzą Państwu wiele radości i wrażeń.

2-go maja w polskim kościele o godz. 10.00 będzie odprawiona Msza w intencji Ojczyzny z racji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja a o godz. 12.00 w intencji uczniów i nauczycieli Polskiej Szkoły.

26-go czerwca (a nie jak podano w kalendarzu szkolnym 19-go) planowana jest wycieczka do Laxton Hall. Wszystkie informacje na temat wycieczki otrzymacie Państwo w następnym komunikacie.

Z wielką satysfakcją pragnę poinformować Państwa o sukcesie jaki odniosła ostatnio nasza szkoła. Został rozstrzygnięty konkurs organizowany przez Polską Macierz Szkolną w Londynie pt. „…i ja chcę opowiedzieć ci o Polsce”. Wpłynęło 160 prac z 16 szkół polskich. Uczniowie z naszej szkoły zajęli dwa pierwsze i jedno drugie miejsce! W przedziale wiekowym 8-12 pierwsze miejsce zajął uczeń klasy I-gimn. Krzysio Skierniewski, natomiast w przedziale wiekowym 13 + pierwsze miejsce zajęła Magda Skierniewska uczennica klasy IV-gimn. a drugie miejsce Julia Makojnik uczennica klasy II-licealnej. Gratulacje należą się uczniom, nauczycielom ale przede wszystkim Rodzicom.

Barbara Goodwin – kierownik szkoły