KOMUNIAKT KIEROWNIKA POLSKIEJ SZKOŁY PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH

Jutro tj. 7-go marca zapraszamy wszystkich Państwa na „Kaziuka” (jarmark wileński), który odbędzie się w Sali parafialnej w godz. od 11.00 do 14.00. Będą stoiska z różnym towarem, m.in. z pięknymi serduszkami kaziukowymi. Zaplanowane są atrakcje dla dzieci. Będzie można kupić bigos, pierogi, grochówkę, ciasto, irlandzką kawę, Będzie tombola, oraz loteria. Główne nagrody to bilet do Polski oraz weekend dla rodziny w pięknym polskim ośrodku w Penrhos (Walia). „Kaziuk” jest jedną z naszych najbardziej lubianych imprez- panuje ruch, gwar i wspaniała atmosfera. Cały dochód przeznaczany jest na potrzeby naszej szkoły.

Dzisiaj uczniowie otrzymają nowy numer szkolnej gazetki „Mały Przegląd”. Gazetka będzie wydawana raz w miesiącu. Za prawidłowe rozwiązanie zagadki, w wyniku losowania, uczniowie otrzymają nagrody. Zachęcamy również Państwa do lektury naszego pisma.

Przypominamy, że w sobotę 13-go marca, w Sali parafialnej, od godz. 13.30 – 15.00 odbędzie się wywiadówka szkolna, na którą zapraszamy wszystkich rodziców.

20 marca w Manchester University, (Samuel Alexandra Building, Oxford Road) od godz. 10.00 – 16.00 odbędą się warsztaty zorganizowane dla klas licealnych z polskich szkół sobotnich północnej Anglii, w których wezmą również udział maturzyści z naszej szkoły.

27-go marca w kaplicy szkoły St.Bede’s odbędzie się wielkopostna spowiedź. Będzie to też ostatnia sobota szkolna przed świętami wielkanocnymi.

28-go marca o godz. 12.00 jest nasza miesięczna Msza szkolna. Liturgię przygotowuje klasa 4 pani Kazimiery Herok. Rodziców uczniów klasy 4 bardzo proszę o dyżur przy sprzedaży kawy po dwóch Mszach o godz. 10.00 i 12.00.

Przypominamy o dokonanie wpłaty zaległego czesnego za semestr drugi. Za jedno dziecko £65.00, za dwoje lub więcej £95.00. Polska szkoła jest organizacją non-profit, utrzymuje się wyłącznie z płaconego przez Państwa czesnego, dochodu z „Kaziuka”, dyżurów przy sprzedaży kawy oraz od darowizn od organizacji i osób prywatnych a cały dochód jest na bieżąco wydawany na pokrycie kosztów finansowania szkoły. Dlatego bardzo prosimy o uregulowanie zaległych opłat.

W soboty 3.04 i 10.04 – nie ma zajęć szkolnych (przerwa wielkanocna). Do szkoły uczniowie wracają 17-go kwietnia.

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia, dobrego zdrowia, radości na każdy dzień, Błogosławieństwa Bożego oraz W E S O Ł E G O A L L E L U J A!

Barbara Goodwin oraz Rada Opiekuńcza

Kierownik szkoły