WIZYTA PANI POSEŁ URSZULI GACEK

W ostatnią sobotę 16/05/2009, poza ekipą telewizyjną przyjmowaliśmy w naszej szkole również bardzo wyjątkowego gościa – Panią Urszulę Gacek, Poseł reprezentującą Polskę w Parlamencie Europejskim, a równocześnie absolwentkę naszej szkoły.

Pani poseł została oprowadzona po szkole przez Panią Kierownik Barbarę Goodwin w towarzystwie Przewodniczącego Rady Opiekuńczej Jana Rapacza i Prezesa SPK Dr Andrzeja Różyckiego, również członka RO.
Pani Urszula Gacek żywo interesowała się aktualnymi sprawami szkoły, wypytując o wiele szczegółów oraz złożyła na ręce Pani Kierownik pamiątkową tabliczkę wydaną z okazji 5. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej.
Nie zabrakło również czasu na wspominki z koleżanką ze szkolnej ławy, Panią Krystyną Grzywińską, pomagającą nam obecnie w prowadzeniu administracji.

Następnie Pani Poseł spotkała się z uczniami, dzieląc się wspomnieniami z lat spędzonych w naszej szkole oraz opowiadając o pracy posłów Parlamentu UE. Dla naszych uczniów była to wyjątkowa lekcja wychowania obywatelskiego,
z uczestnikiem wielu ważnych wydarzeń, mających wpływ na wszystkie kraje UE. Jednocześnie mieli oni okazję bezpośredniego spotkania z osobą, której nauka w naszej szkole pozwoliła utrzymać kontakt z językiem, tradycją i kulturą naszego kraju, co zaowocowało możliwością reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej. Pani Poseł własnym przykładem pokazała uczniom, jak ważne jest na emigracji podtrzymywanie jak najściślejszego kontaktu z Ojczyzną.
Dzieci miały również możliwość zadawania pytań, z której skwapliwie korzystały, wypytując naszego gościa zarówno o sprawy unijne, jak i krajowe, a nawet radząc się w sprawach wyboru kierunków własnego kształcenia w przyszłości.
Pani Poseł niezmordowanie i cierpliwie odpowiadała, tłumaczyła, wyjaśniała. Na zakończenie spotkania nastąpiły wzajemne podziękowania za sympatyczną atmosferę i zaangażowanie z obu stron, a gościowi wręczono skromny bukiet.

Żegnając się z Panią Poseł obiecaliśmy sobie nawzajem podtrzymywanie kontaktów i życzyliśmy naszemu gościowi wielu sukcesów w życiu zawodowym oraz prywatnym. My otrzymaliśmy życzenia powodzenia w dalszym prowadzeniu szkoły, a uczniowie jak najlepszych wyników ze zdawanych właśnie egzaminów. Liczymy na niejedną jeszcze wizytę Pani Urszuli Gacek w progach naszej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: Galeria