KOMUNIKAT KIEROWNIKA POLSKIEJ SZKOŁY PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH

Rozpoczął się nowy i ostatni semestr w roku szkolnym 2008/09. Czesne za ten semestr wynosi £ 65.00 od jednego dziecka i £ 95.00 za dwoje i więcej dzieci (wracamy do uprzednio ustalonej stawki).
Równocześnie bardzo prosimy o uregulowanie zaległych opłat za drugi semestr.

Jutro, tj. 26 kwietnia o godz.12.00 jest Msza szkolna. Liturgię przygotowuje klasa 3-cia pani Kazimiery Herok. BARDZO prosimy rodziców, uczniów tej klasy o dyżur przy sprzedaży kawy po dwóch Mszach św. o godz.10.00 i 12.00.

W miesiącu maju odbędą się egzaminy z języka polskiego na poziomie GCSE (mała matura) i AS (pierwsza część dużej matury).
2 – go maja – ustny z GCSE w St. Bede’s College
13-go maja – GCSE z listening (ze słuchania) i z reading ( z czytania)
21-go maja – GCSE z writing ( z pisania)
14-ty maj – AS
Poza ustnym wszystkie pozostałe egzaminy uczniowie zdają w swoich angielskich szkołach.

20 czerwca odbędzie się kolejny Wesoły Dzień Polskiego Dziecka w Laxton Hall. Weźmie w nim udział również i nasza szkoła. Szczegółowe informacje na temat wycieczki otrzymacie Państwo w sobotę 9-go maja.

W sobotę 2-go maja odbędzie się próba generalna na Akademię. W związku z tym bardzo prosimy o przywiezienie dzieci z klasy: 1, 2, 3, 4, 5, 6, i I-gimnazjalnej do sali parafialnej na godz. 9.15 i odebranie o godz. 13.00. W Ośrodku Parafialnym poza próbą, będą także odbywały się lekcje.

Przedszkole, klasy: II, III, IV – gimnazjalne oraz I, II – licealne oraz klasa polsko-angielska dorosłych będą miały zajęcia w St. Bede’s College.

W niedzielę 3-go maja, o godz. 16.00 w sali parafialnej odbędzie się uroczysta Akademia z okazji 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. W Akademii wezmą udział przedszkolaczki oraz uczniowie od klasy 1-szej do III-gimnazjalnej a także zespół „Po prostu Nowa Biesiada” i zespół taneczny „Polonez Manchester”.
Bardzo proszę o przywiezienie dzieci, które biorą udział w Akademii na godz. 15.30.
Państwa gorąco zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tej naszej narodowej uroczystości.

Barbara Goodwin – Kierownik Szkoły
Rada Opiekuńcza – Ks. Paweł Urbaniak, Jan Rapacz, Jan Grzywiński, dr Andrzej Różycki,
Bogdan Trybuchowski, Aleksandra Makojnik, Oskar Huminiecki,
Jan Czerski, Grzegorz Bednarski