Wizyta burmistrza Manchesteru (Lord Mayor of Manchester)

Dnia 21 kwietnia nasza szkoła miała ogromny zaszczyt gościć burmistrza Manchesteru, Pana Eddy’ego Newmana. Była to pierwsza wizyta burmistrza tego miasta od początku istnienia Polskiej Szkoły. Tej wizycie towarzyszyli także inni goście: p. wicekonsul Monika Rusiecka, p. Bogdan Trybuchowski (syn pierwszej kierowniczki szkoły i założyciel Funduszu Szkolnego im. Olgi Trybuchowskiej), p. Edward Wilczyński, p. Irena Wilczyńska oraz p. Teresa Bereźnicka – reprezentanci kombatantów w Manchesterze, założycieli tej Szkoły.

Pan burmistrz przybył około godz. 10, następnie, po przywitaniu się i krótkiej rozmowie, wszyscy goście odwiedzili najmłodszych uczniów w klasach, by zobaczyć, jak wygląda ich nauka. W dalszej kolejności goście udali się do auli, gdzie przygotowany był krótki program artystyczny. Najpierw jednak głos zabrał p. Jan Rapacz – przewodniczący Rady Powierników. Następnie uczennica klasy IV gimnazjum, Joanna Duszeńko, odczytała wiersz pt. Lampka Anny Kaczanowskiej, a potem kolejno wystąpiły: przedszkolaki tańczące polkę, szkolny zespół taneczny z krakowiakiem, szkolny zespół śpiewaczy z dwiema piosenkami patriotycznymi, tj. My, Pierwsza Brygada oraz Raduje się serce, raduje się dusza… oraz Kinga Moździerz (absolwentka, a obecnie wolontariuszka naszej szkoły), która zagrała Nokturn Fryderyka Chopina. Ostatnim punktem były przemówienia: najpierw   p. wicekonsul M. Rusieckiej, a następnie p. burmistrza E. Newmana. Po zakończeniu części oficjalnej goście udali się na słodki poczęstunek. Tam jeszcze była okazja do spotkania się i rozmowy z p. burmistrzem najstarszych uczniów naszej szkoły, czyli kursantów klas A level. Około godziny 12, po złożeniu podziękowań i podarowaniu drobnego upominku, p. burmistrz opuścił progi naszej szkoły.

Złożenie wizyty przez p. E. Newmana to wielkie wyróżnienie i zaszczyt dla Polskiej Szkoły.