Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

W ostatnią sobotę przed feriami uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole. W dniu tym wspominamy powstanie Komisji Edukacji Narodowej w roku 1773, ktόrej powołanie i praca datuje powstanie struktur nowoczesnego szkolnictwa w naszym kraju. Szkolnictwo polonijne jest żywym przykładem polskiego przywiązania do wartości edukacji oraz szacunku do języka ojczystego.

Święto Edukacji Narodowej czyli potocznie znany nam Dzień Nauczyciela jest wspaniałą okazją do złożenia serdecznych podziękowań oraz ukłonόw w stronę wszystkich nauczycieli, asystentόw oraz wolontariuszy za ich pasję, poświęcenie i determinację w niesieniu “kaganka oświaty” na emigracji. Ich praca to wspaniały przykład stawiania edukacji na zaszczytnym pierwszym miejscu w hierarchii wartości, dzięki niej nasze dzieci wzrastają w wielokulturowej atmosferze na wspaniałych i dumnych Polakόw zamieszkujących Wielką Brytanię.

W tym roku Rada Powiernikόw wyrόżniła dyplomami jubileuszowymi wieloletnich Nauczycieli oraz Wolontariuszy naszej szkoły . Oto wyrόżnieni Wolontariusze:
p.Julita Perlikowska Tomasik 10 lat wolontariatu
p.Monika Kopańska Pruszko 8 lat wolontariatu
p.Justyna Bielec, p.Agnieszka Rutkowska , p.Iga Rutkowska 7 lat wolontariatu
p.Agnieszka Hoffman Borkowicz , p.Katarzyna Kasińska, p.Ewa Rojek 6 lat wolontariatu
 
Bradzo serdecznie gratulujemy tych wspaniałych osiągnięć i dziękujemy z całego serca za cudowną pracę!
Dzień Nauczyciela jest tylko raz w roku, nie szczędźmy rόwnież na codzień naszym pedagogom i wolontariuszom uśmiechu, pochwały, podziękowań…naprawdę jest za co.
Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii
Marta Błyszczyk