KOMUNIKAT KIEROWNIKA POLSKIEJ SZKOŁY PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH

Pragnę serdecznie podziękować za tak liczny udział w Akademii z okazji 220 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W tym tygodniu rozpoczęły się egzaminy maturalne z języka polskiego z małej (GCSE) i dużej (AS i A2) matury. W tym tygodniu 18 maja uczniowie zdawali egzamin z AS, natomiast 20 maja pierwszą część egzaminu z GCSE. W przyszłym tygodniu 24 maja uczniowie klasy IV gimnazjalnej przystąpią do ostatnich dwóch części egzaminu (GCSE) z czytania i pisania.

Liturgię Słowa do szkolnej Mszy św. w dniu 29 maja przygotowują uczniowie klasy 3 pani Agnieszki Rutkowskiej oraz klasy 2 pani Karoliny Przybylak. Rodziców uczniów tych klas proszę o dyżur przy sprzedaży kawy. Mile będą widziane ciasta domowego wypieku.

18 czerwca zaplanowana jest wycieczka do Laxton Hall. Wycieczkę organizuje od kilku lat Polska Macierz Szkolna i Polska Misja Katolicka. Zamówiliśmy 3 autokary. Od najbliższej soboty można już się zapisywać w Administracji. Zgłoszenia na wycieczkę do Laxton Hall będą przyjmowane do 11 czerwca. Każdy uczeń musi mieć wypełniony formularz. Formularze będą dostępne w Administracji. Uczniowie do klasy 4 włącznie mogą jechać tylko pod opieką rodziców lub opiekuna. Uczniowie, którzy mieli opłacone czesne z góry jadą za darmo. W pozostałych przypadkach uczniowie z naszej szkoły płacą £5.00. Uczniowie dorośli klasy polsko-angielskiej i klas angielskich, rodzice a także uczniowie spoza szkoły płacą£10.00.

Szczegółowe informacje dotyczące m.in. godziny odjazdu czy powrotu otrzymają Państwo w odpowiednim czasie.
Do Laxton Hall można pojechać własnym transportem. Prosimy jednak o poinformowanie Administracji, kto z Państwa wybiera tę opcję dojazdu do Laxton.

W sobotę 4.06 nie ma zajęć lekcyjnych (half term). Do szkoły wracamy 11.06.2011.

Barbara Goodwin
Kierownik szkoły