KOMUNIKAT KIEROWNIKA POLSKIEJ SZKOŁY PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH

Pragnę złożyć serdeczne podziękowanie za poparcie Kaziuka – Jarmarku Wileńskiego, który odbył się w niedzielę 6 marca. Zarówno wyroby uczniów, jak i pozostałe stoiska oraz tombola i loteria cieszyły się ogromnym sukcesem. Dochód z tej dorocznej szkolnej imprezy wzbogacił fundusz szkolny o prawie £2500.00!

Z dużą satysfakcją pragnę poinformować, że w wywiadówce, w dniu 12-go marca, zarówno w szkole jak i w sali parafialnej wzięło udział 60 rodziców. Tak wysoka frekwencja niezwykle nas ucieszyła.

Na początku marca został rozstrzygnięty doroczny konkurs „Harcerzem/Harcerką warto być” zorganizowany w 2010 roku przez Polską Macierz Szkolną w Londynie. Nagrodzono 6 miejsc. Dwa najwyższe przypadły uczniom naszej szkoły. 1-sze miejsce zajął Krzysio Skierniewski (klasa II-gimn.), 2-gie miejsce Magda Skierniewska (klas I-lic.). Serdecznie gratulujemy Krzysiowi, Magdzie oraz ich Rodzicom.

W tym roku egzaminy z małej matury (GCSE) i z dużej matury (AS, A2) z języka polskiego odbędą się w następujących terminach: GCSE – 20 i 24 maja, AS – 18 maja, A2 – 9 czerwca.

W lutym i w marcu we wszystkich klasach zostały przeprowadzone hospitacje lekcji, z których wynika, że są realizowane wszystkie założenia programowe naszej szkoły. Ocena pracy nauczycieli jak i uczniów zostały wysoko ocenione.

W dniach od 14-17 kwietnia w Ostródzie wezmę udział w Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych pod hasłem „Wschód, Zachód – Łączy Nas Polska”, organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

W sobotę 16 kwietnia w kaplicy St. Bede’s College dla uczniów z naszej szkoły odbędzie się spowiedź wielkanocna.

W niedzielę 8 maja w Sali parafialnej o godz. 13.30 odbędzie się Akademia 3 Maja, w której weźmie udział nasza szkoła, zespół „Polonez-Manchester” oraz zespół „Po prostu Nowa Biesiada”. Już teraz serdecznie zapraszam i zachęcam Państwa do wzięcia udziału w Akademii a tym samym uczczenia Narodowego Święta.

W soboty 23 i 30 kwietnia nie będzie zajęć lekcyjnych ( przerwa wielkanocna ). Do szkoły uczniowie wracają 7 maja.

W imieniu Rady Opiekuńczej, Grona Nauczycielskiego i Administracji składam Państwu życzenia
Radosnych i Błogosławionych Świąt Wielkanocnych. WESOŁEGO ALLELUJA!

Barbara Goodwin
Kierownik szkoły