KOMUNIKAT KIEROWNIKA POLSKIEJ SZKOŁY PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH

W niedzielę 6-go marca w Sali parafialnej od godz. 11.00-15.00 odbędzie się tradycyjny „KAZIUK” – jarmark wileński, który organizowany jest przez nasza szkołę już od wielu lat. Będą stoiska m.in. z książkami, bibelotami, zabawkami, ubraniami firmy „Henri Lloyd”, z sercami kaziukowymi, z pracami uczniów i inne. Będzie tombola oraz bogata loteria (1-nagroda weekend dla rodziny w pięknym polskim ośrodku w Penhros w Walii, 2- nagroda zestaw samochodów wyścigowych wartości £70.00, 3-nagroda £25.00). W bufecie będzie można kupić gorący bigos i smaczne pierogi, które tego dnia będą robione na miejscu a także ciasto domowego wypieku. W niedzielę przed Mszą o godz. 10.00 można jeszcze przynieść rzeczy na stoiska.

Jeszcze raz serdecznie Państwa zapraszam i gorąco zachęcam do wzięcia udziału w tej jedynej w swoim rodzaju imprezie szkolnej. Cały dochód z „Kaziuka” będzie przeznaczony na szkolne cele.

Przypominam, że w sobotę 12-go marca w Sali parafialnej o godz. 13.00 rozpocznie się wywiadówka szkolna. Będzie to dobra okazja, aby porozmawiać z nauczycielem o postępach w nauce dziecka jak również przekazać swoje uwagi czy sugestie nauczycielowi.

W niedzielę 26-go marca liturgie Słowa do naszej szkolnej Mszy św. o godz. 12.00 przygotowuje klasa 4 pani Wioletty Jackiewicz. Bardzo proszę rodziców, szczególnie uczniów klasy 4-tej o udział w dyżurze przy sprzedaży kawy.

17 i 18 marca między 10.00 a 14.30 odbędzie się kurs w języku polskim dla polskich samotnych rodziców.
Kurs poprowadzi organizacja charytatywna Gingerbread, ze wsparciem organizacji „Europa”.
Miejscem spotkania będzie Harpurhey Community Centre, Carisbrook Street (skrzyżowanie z Garson Street) Harpurhey, Manchester M9 5UX. Na spotkaniu m.in. o prawach polskich rodziców i prawach dzieci w Wielkiej Brytanii, edukacji, szkoleniach itd… Jeżeli ktoś z Państwa wyrazi chęć uczestniczenia w kursie, bądź zostać wolontariuszem w organizacji „Europa”, proszę zadzwonić pod numer: 07783 209 313, e-mail: [email protected]