KOMUNIKAT KIEROWNIKA POLSKIEJ SZKOŁY PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH

W dniu 11-go września, uroczystą Mszą św. zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2010/2011. Mam nadzieję, że będzie on owocny dla wszystkich uczniów a szczególnie dla tych, którzy w tym roku przystąpią do państwowych egzaminów maturalnych z języka polskiego. Jestem przekonana, że osiągną również bardzo dobre wyniki, takie jakie uzyskali ubiegłoroczni maturzyści naszej szkoły.
W bieżącym roku szkolnym mamy 15 klas, w których uczą następujący nauczyciele i asystenci:

Przedszkole – Iga Rutkowska, Magda Skierniewka, Renata Przybyłek
Klasa 1 – Kazimiera Herok, Magdalena Wojtarek-Brzozowska
Klasa 2 – Karolina Przybylak, Aldona Demucha
Klasa 3 – Agnieszka Rutkowska, Arkadiusz Dadan
Klasa 4 – Wioletta Jackiewicz, Karolina Żołnierczyk
Klasa 5 – Anna Wenta
Klasa 6 – Barbara Steć
Klasa I-gim – Justyna Bielec
Klasa II-gim – Magda Holmik
Klasa III-gim – Monika Kopańska-Pruszko
Klasa IV-gim – Danuta Antonik
Klasa I-lic. – Julita Perlikowska-Tomasik
Klasa polsko-angielska – Jan Czerski
Klasa angielska 1 – Natalia Wiącek
Klasa angielska 2 – Agnieszka Mikołajczyk

Religię w klasach 1-4 prowadzi siostra Maria Łaga, w klasach starszych ks. Krzysztof Sanda
Historię w klasach 5- I-lic. – Katarzyna Kasińska, Barbara Goodwin
Zastępstwa: Jadwiga Knapczyk, Paulina Bończoszek.
Bibliotekę szkolna, z której mogą korzystać zarówno uczniowie jak i rodzice prowadzi Tomek Kasiński.

Zajęcia szkolne odbywają się od godz. 9.15 do 12.45. Po modlitwie i apelu, który rozpoczyna się o godz. 9.15, uczniowie przechodzą do swoich klas. Jest jedna przerwa. Przedszkole, klasa 1, 2 i 3 od godz. 10.20-10.40. Klasy starsze od 10.40 – 11.00. W budynku szkolnym w czasie przerwy uczniowie są pod opieką nauczycieli. Na zewnątrz dyżury pełnią wyznaczone osoby.
W czasie zajęć szkolnych brama jest zamknięta. Uczniowie maja bezwzględny zakaz wychodzenia poza obręb szkoły.
W każdą 4-tą niedzielę miesiąca w polskim kościele jest szkolna Msza, do której oprawę liturgiczną przygotowują kolejne klasy, zaczynając od najstarszych. Po Mszach o godz.10.00 i 12.00 rodzice pełnią dyżury przy sprzedaży kawy i herbaty.

Zwracam się do Państwa z prośbą i zachętą do pracy społecznej na rzecz naszej szkoły czy to przy dyżurach, czy przy organizowaniu szkolnych imprez, o których będziecie Państwo w odpowiednim czasie informowani.

Barbara Goodwin
Kierownik szkoły