KOMUNIKAT KIEROWNIKA POLSKIEJ SZKOŁY PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH

Pragnę serdecznie podziękować za tak liczny udział w Akademii z okazji 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Mam nadzieję, że czas spędzony tego niedzielnego popołudnia dostarczył Państwu nie tylko wiele radości, ale także i dumy. Głównymi bohaterami tych wspaniałych występów były przecież Państwa dzieci, które tak pięknie śpiewały, deklamowały i tańczyły.

Podziękowania należą się także nauczycielom, którzy z wielkim zaangażowaniem i sukcesem przygotowali swoje klasy do występów.

W niedzielę dnia 23-go maja o godz. 12.00 przypada nasza szkolna Msza. Liturgię Słowa przygotowuje klasa druga pani Agnieszki Rutkowskiej. Tradycyjnie już zwracam się z prośbą do rodziców uczniów klasy 2-giej o pomoc w dyżurze przy sprzedaży kawy po dwóch Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00. Równocześnie dziękuję wszystkim rodzicom, za dyżurowanie 25-go kwietnia oraz za pyszne ciasta domowego wypieku.

Przypominam o wpłacaniu czesnego za ostatni semestr szkolny.

Obiecałam Państwu w poprzednim liście o podanie więcej informacji na temat wycieczki do Laxton Hall, która odbędzie się 26-go czerwca. Zamówione zostały już trzy autokary. Wkrótce uczniowie otrzymają formularze zgłoszeniowe.

W najbliższym czasie prześlę do biura Polskiej Macierzy Szkolnej w Londynie zgłoszenie naszej szkoły jak też i drużyn do rozgrywanych tego dnia w Laxton zawodów sportowych ( piłka nożna, dwa ognie, siatkówka, koszykówka). Będę zachęcała uczniów do wzięcia udziału w konkursach recytatorskich i muzycznych.

Na terenie Laxton będą stoiska z jedzeniem: bigos, kiełbaski, hot-dogs, kawa ciasto. Zapewniona będzie opieka medyczna (St. John’s Ambulance). Dzieciom mogą towarzyszyć rodzice.

Szczegóły związane z wycieczką zostaną podane Państwu w specjalnym komunikacie.

Do końca roku szkolnego pozostało jeszcze 9 szkolnych sobót. Wolna sobota (half term) przypada 5-go czerwca.
Do szkoły wracają uczniowie 12.06.

Barbara Goodwin
Kierownik szkoły