Wielki sukces naszej wychowanki!

Nasza była uczennica, pani Urszula Gacek, została pozytywnie zaopiniowana na stanowisko Konsula RP w Nowym Jorku. Na posiedzeniu komisji opiniującej, pokreśliła jak wielką rolę w jej karierze odegrała nauka w naszej szkole:

Jak mówiła, kluczową rolę nie tylko w nauce języka, ale też w kształtowaniu postawy młodych ludzi odgrywa szkoła. „Szkoły polskie mogą liczyć na moje zaangażowanie i wsparcie. Powiem prywatnie, gdyby nie Polska Szkoła Nauk Przedmiotów Ojczystych im. św. Stanisława Kostki w Manchesterze w Wielkiej Brytanii, na pewno nie stałabym dziś przed państwem jako kandydat na konsula generalnego w Nowym Jorku” – uznała.
Pełen tekst artykułu tutaj.

Pani Urszula odwiedziła naszą szkołę w maju 2009 r.  i w czasie spotkania z uczniami również gorąco zachęcała ich do kontynuacji nauki i rozwijania ojczystego języka, kultury i tradycji. Serdecznie gratulujemy jej osiągnięcia kolejnego etapu międzynarodowej kariery i życzymy dalszych sukcesów!
(zdjęcie ze strony www.deon.pl)