ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Nowy rok szkolny w Polskiej Szkole Przedmiotów Ojczystych im. św. St. Kostki w Manchester
rozpoczniemy w sobotę 12 września o godz. 9.30 Mszą św. w kaplicy St. Bede’s College, na którą zapraszamy także rodziców.
Po mszy odbędzie się oficjalna inauguracja nowego roku szkolnego w auli, po czym uczniowie wraz z nauczycielami przejdą do swoich klas.
Prosimy o parkowanie samochodów wzdłuż Wellington Road lub sąsiednich ulic, wjeżdżanie na niewielki parking bezpośrednio przy budynku stwarza zagrożenie dla uczniów.

Informujemy, że w każdą sobotę budynek szkolny otwarty jest o godz. 9.00. Apel rozpoczynamy PUNKTUALNIE o godz.9.15, po czym ok. 9.20 uczniowie rozpoczynają lekcje, które trwają do godz. 12.45.
Bardzo prosimy o punktualne przyprowadzanie i odbiór dzieci – budynek jest zamykany o godzinie 13.00

W każdą czwartą niedzielę miesiąca, o godz. 12.00 w polskim kościele odprawiana jest msza szkolna, do której liturgię przygotowują uczniowie kolejnych klas.
Najbliższa msza szkolna, do której liturgię przygotowują klasy I i II licealne przypada 27.09.2009
Po mszach o godz. 10.00 i 12.00 prosimy rodziców i starszych uczniów o dyżury przy sprzedaży kawy i herbaty, z których dochód jest znaczącą pozycją w budżecie szkoły.
24/25-go października oraz 7-go listopada będziemy uroczyście obchodzić 60-lecie powstania naszej szkoły. Informacje na temat tych wielkich wydarzeń otrzymacie Państwo wkrótce.
Również w niedalekiej przyszłości planowane jest zebranie rodziców. Datę tego zebrania podamy wkrótce.
Już teraz zachęcamy do licznego udziału i do pracy na rzecz naszej szkoły. Każda pomoc Państwa jest mile widziana i bardzo cenna.

Czesne za pierwszy semestr będziemy przyjmować WYŁĄCZNIE 19 i 26-go września gotówką lub czekiem wystawionym na Polish Saturday School in Manchester.
Podobnie jak w poprzednim roku za 1 ucznia/studenta czesne wynosi £65, za 2 lub więcej – £95 za semestr.
Przy wpłacie za 3 semestry z góry, oferujemy 10% zniżki i bezpłatny wyjazd na Dzień Polskiego Dziecka do Laxton Hall w czerwcu 2010 roku.

Praca w szkole wiąże się z ogromną odpowiedzialnością.
Uczynimy wszystko, aby:

• stworzyć dobrą atmosferę w szkole, tak aby stanowiła ona namiastkę ogniska domowego, do którego uczeń będzie chętnie i z radością uczęszczał,
  • prowadzić zajęcia w sposób profesjonalny, tj. według ustalonego programu edukacyjnego adekwatnego do wieku i poziomu ucznia,
  • prowadzić zajęcia w sposób ciekawy by rozbudzić zainteresowania polska szkołą i ambicje uczniów
  • godnie reprezentować szkołę na zewnątrz, zarówno w zakresie własnych osiągnięć uczniów, jak też udziału w uroczystościach upamiętniających wydarzenia historyczne, zwyczaje i polskie tradycje.

Fundamentem naszych zamierzeń będą zawsze dwa motta:

• Dziecko polskie powinno mówić, czytać i pisać po polsku, znać kraj i historię polskiego narodu, czuć się Polakiem.
  • Praca nauczyciela nie może jedynie ograniczać się do fachowego przekazywania wiadomości, ale powinna czujnie i wnikliwie zmierzać do celu właściwego – budzenia miłości do Boga, Ojczyzny oraz dumy narodowej w duszach dzieci i młodzieży.

Barbara Goodwin i Rada Opiekuńcza
Kierownik Szkoły