KOMUNIKAT KIEROWNIKA POLSKIEJ SZKOŁY PRZEDMIOTÓW OJCZYSTYCH

Rok szkolny 2008/09 dobiega końca. Nie był to rok łatwy dla wszystkich. Jednak pomimo napotykanych trudności, przy ogromnej pracy Rady Opiekuńczej, nauczycieli i zrozumieniu ze strony Państwa, szkoła nie tylko przetrwała ten trudny okres, ale świetnie prosperowała w miłej i serdecznej atmosferze. Wielkim sukcesem był „Kaziuk”, Akademia 3-go Maja. W szkole gościliśmy poseł do Parlamentu Europejskiego panią Urszulę Gacek, a także Telewizję Polonia. Dla mnie osobiście – jako kierownika szkoły – największym sukcesem były uśmiechnięte twarze uczniów, ich entuzjazm i zapał do pracy.

W sobotę 20.06 o godz. 7.00 rano, z parkingu przy polskim kościele wyjeżdżamy na wycieczkę do Laxton Hall.
Powrót przewidujemy na godz. 21.00. Szczegółowe informacje w sprawie wycieczki są w załączniku do tego listu. W tym dniu szkoła będzie nieczynna. (Do Laxton z naszej szkoły jadą aż 3 autokary!).

W sobotę 27.06. organizowany jest Achievement Day dla szkół mniejszości narodowych. Uroczystość odbędzie się w Whitworth Hall, University of Manchester, Burlington Street (Oxford Road) M13 9PL. Każdej szkole będą przyznane dyplomy i nagrody dla: wyróżniającego się nauczyciela i ucznia. W tym roku z naszej szkoły zostali wytypowani: nauczycielka Agata Krzykowska i uczennica kl. II licealnej Julia Wdowin.
Pani Agacie i Julii składamy serdeczne gratulacje.

W niedzielę 28.06 liturgię do szkolnej Mszy św. przygotowuje przedszkole i klasa pierwsza pani Agnieszki Rutkowskiej. Bardzo proszę rodziców o pomoc przy sprzedaży kawy po dwóch Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00.

W następnym roku szkolnym planujemy zorganizować lekcje języka angielskiego w zakresie podstawowym dla rodziców-uczniów naszej szkoły. Jeżeli ktoś z Państwa jest zainteresowany, proszę o zapisywanie się na listę w administracji.
Przypominamy, że 27.06 mija ostateczny termin, w którym należy uregulować czesne za mijający rok szkolny.

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się w sobotę 4-go lipca. Od godz. 9.30-10.00 będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. O godz.10.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji uczniów, rodziców i nauczycieli. Po Mszy św. w Sali parafialnej odbędzie się wręczenie świadectw, dyplomów i nagród. Uczniowie wystąpią z krótkim programem artystycznym. Serdecznie zapraszam i zachęcam Państwa do udziału w tych uroczystościach.

Nowy Rok szkolny rozpocznie się 12-go września. Szczegółowe informacje otrzymacie Państwo pocztą elektroniczna lub listownie na początku września.

W Nowym Roku Szkolnym 2009/2010 będziemy uroczyście obchodzili Jubileusz 60-lecia powstania naszej szkoły. Mam nadzieję, że w tym wielkim wydarzeniu weźmiecie Państwo czynny udział.

W imieniu Rady Opiekuńczej i Grona Nauczycielskiego dziękuję za wszelka pomoc, życzę miłego wypoczynku i do zobaczenia we wrześniu.

Barbara Goodwin i Rada Opiekuńcza
Kierownik szkoły