BASLA 2014 – relacja z wręczenia nagród

W dniu 28-go listopada, panowie Jan Rapacz i Jan Grzywiński mieli przyjemność uczestniczyć w ceremonii wręczenia nagród w prestiżowej British Academy w Londynie, w towarzystwie prof. Celii Britton (Członek British Academy) i innych znamienitych gości, włączając reprezentantów ambasad i szkół, które otrzymały nagrody.
W dodatku do nagrody finansowej, która ma na celu umożliwić wykonanie naszego projektu, jakim jest zachęcenie uczniów do nauki języka na wyższym poziomie, nasza szkołą reprezentowana przez Przewodniczącego Rady Opiekuńczej, pana Jana Rapacza, otrzymała również pięknie grawerowaną statuetkę oraz certyfikat, wręczony przez Seemę Pathan, prezenterkę radiową i telewizyjną oraz przedstawiciela klubu piłkarskiego Chelsea.
Otrzymanie nagrody w tak znamienitym otoczeniu i ujrzenie ogromnej różnorodności wygranych projektów z całego UK, wybranych przez panel sedziów z podan 100 zgłoszeń, było niesamowitym doświadczeniem. Byliśmy pod wrażeniem innych projektów językowych, zawierających innowacyjne metody zachęcania do nauki języków and poświęcenia młodych ludzi, biorących udział w ceremonii.
British Academy dla nauk humanistycznych i społecznych zstała założona przez Royal Charter w 1902 roku. Jej celem jest inspiracja, uznawanie i wspieranie doskonałości i wysokich osiągnięć w naukach humanistycznych i społecznych, w UK i międzynarodowo oraz promocja ich roli i wartości.
Zdjęcia z uroczystości prezentujemy w galerii – te które otrzymaliśmy z British Academy są wykonane przez ich fotografa p. Simona Way.

On 28th November, Mr. Jan Rapacz and Mr. Jan Grzywinski had the great pleasure to participate in the award ceremony at the prestigious British Academy in London in the company of Professor Celia Britton (Fellow of the British Academy), other distinguished guests including representatives of a number of foreign embassies and the award winning schools.

In addition to the monetary award to help facilitate our project work to encourage more pupils to take Polish to higher levels, the Polish Saturday School in Manchester, represented by its Chairman of Governors Mr. Jan Rapacz, also received a handsome engraved glass award and certificate from Seema Pathan, Television and Radio Presenter and a representative of Chelsea football club.

It was a marvelous experience to receive the award in such illustrious surroundings and to see the wide diversity of other winning projects from across the United Kingdom selected by a panel of judges from more than one hundred applications.
We were impressed by the other language projects featuring innovative ways to encourage the learning of languages and the commitment of the young people taking part in the award ceremony.
The British Academy for the humanities and social sciences was established by Royal Charter in 1902. Its purpose is to inspire, recognise and support excellence and high achievement in the humanities and social sciences, throughout the UK and internationally, and to champion their role and value.
Please find the photos from the ceremony in our gallery

Jan Rapacz