Warsztaty muzyczne i koncert muzyki polskiej 28 czerwca 2014

W sobotę 28/06 w szkole odbędą się warsztaty muzyczne „Cisza też jest muzyką” prowadzone przez polskiego kompozytora i pianistę pana Marcina Dominika Głucha, który podobne warsztaty przeprowadził juz w wielu szkołach i ośrodkach polonijnych na całym świecie. Dzieci uczące się gry na małych instrumentach i uczestniczące w warsztatach zachęcamy do przyniesienia instrumentów do szkoły.

Tego samego dnia po południu, wraz z Konsulatem Generalnym RP w Manchesterze, serdecznie zapraszamy na koncert muzyki polskiej w wykonaniu pana Marcina Dominika Głucha, który odbędzie się w sobotę 28 czerwca o godzinie 17.00 w sali parafialnej polskiego kościoła p.w. Miłosierdzia Bożego przy 196 Lloyd Street North, Manchester M14 4QB.

W programie koncertu znajdą się następujące utwory:
F.Chopin 3 Walce op.64
J.Wieniawski Sonata fortepianowa h-moll
T.Leszetycki Le Bal d’hier op.35 nr 1
X.Scharwenka Humoreska i Scherzino op.87
M.Moszkowski 2 Momenty muzyczne na fortepian op.7 nr 1 i 2
przerwa
M.Moszkowski Barcarolle op.15 nr 6
E.Elgar The Starlight Experss op.78
Z.Stojowski 2 Kaprysy op.16
F.Bridge A Fairy Tale: The Princess-The Ogre-The Spell-The Prince
M.D.Głuch Rymanowskie nastroje, Podróż Nilsa (pamięci Selmy Lagerlof)

Wstęp wolny. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

Z poważaniem,
Rada Opiekuńcza

Sylwetka kompozytora:

Marcin Dominik Głuch – urodzony w Warszawie pianista, dyrygent, antropolog kultury i kompozytor. Studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie – dyrygenturę chóralną u Antoniego Szalińskiego, kameralistykę fortepianową u Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz oraz kompozycję pod kierunkiem Romualda Twardowskiego.
Od 1997 roku był zatrudniony jako pianista w Performing Arts School “Dansforum” w Göteborgu w Szwecji. W 2002 roku jego balet „Wspomnienia z ogrodu” miał swoją premierę w Teatrze Tir Na Nog w Göteborgu.
W latach 2002-2007 współpracował z Instytutem Polskim w Sztokholmie, Rzymie i Pradze, Szwedzkim Kościołem Protestanckim w Berlinie, w Nicei, Paryżu i Palmie na Majorce. W sezonie artystycznym 2006-2007 był gościnnym pianistą i chórmistrzem Teatru Muzycznego „Rampa” na Targówku w Warszawie, gdzie przygotował przedstawienie “Brat Naszego Boga” z muzyką Z. Koniecznego
Marcin Dominik Głuch był ponadto pianistą Baletu Monte Carlo w Monako, z którym występował w Szanghaju, Francji, Hiszpanii, Monako, Niemczech Słowenii, Meksyku i USA.
Pomiędzy 2007 i 2009 roku w wielu polskich szkołach muzycznych I i II stopnia przeprowadził klasy mistrzowskie dla młodych pianistów poświęcone „Pracy nad dźwiękiem, frazą i zdaniem muzycznym i wpływem tej pracy na rozwój wyobraźni muzycznej dziecka”.
W 2008 roku przewodniczył pracom jury Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego dla dzieci i młodzieży im. J. Garści w Stalowej Woli.
Od sezonu artystycznego 2008/2009 współpracuje gościnnie jako pianista z wydawnictwami duńskim, szwedzkim i fińskim.
Od 2002 roku czynnie propaguje polską muzykę fortepianową występując w ośrodkach polonijnych w Europie i na świecie.