Sobotnie Apele

Sobota 15/02/2020.

1. Dzisiaj (15 lutego) wywiadówka. Proszę zapoznać się z planem umieszczonym na naszej stronie.

2. Kaziuk wileński w niedzielę 8 marca w Sali parafialnej. Przypominam, że jest to nasza główna doroczna impreza zarobkowa. Już w tę sobotę można przynośić butelki na Tombolę. Patronat nad festynem sprawuje Rada Rodziców, i najwięcej informacji można uzyskać poprzez grupę Rodzice na Facebooku.

Dodatkowo jak co roku prosimy o dotacje w postaci: książek, płyt DVD, zabawek, gier, bibelotów, niechcianych prezentów, kuponów na usługi, butelek z alkoholem, kosmetyków, biżuterii itp. Artystów prosimy o piękne dzieła sztuki i rękodzieła twórczości ludowej jak i awangardowej :).

… słowem wszystkiego co nadaje się na Wielka Loterię, Tombolę, stanowisko z bibelotami, do antykwariatu, dla dzieci i dorosłych … i na stół Wielkanocny. Wszystkie te przedmioty można przynosić do administracji lub Rady Rodziców.

3. Sobota 22 lutego jest wolna – ferie zimowe. Wracamy do szkoły w sobotę 29 lutego.

4. Szkolny dyżur sprzątania kościoła przypada na sobotę 22 lutego od godziny 9.30.

Sobota 01/02/2020.

1. Bardzo serdecznie dziękuję p. Agnieszce Staszak za przygotowanie cudownych i wzruszających Jasełek, p. Magdzie Bartusiak za wesoły i energiczny taniec tak licznej grupy aniołków i gwiazdek oraz p. Pawłowi Dawidziukowi i Scholi za śpiew podczas szkolnej Mszy św i Jasełek. Dziękuje powiernikom, licznej grupie rodziców i kadrze szkolnej, którzy pełnili dyżur w kawiarence, przygotowali i posprzątali salę po Jasełkach. Wielkie Bóg zapłać.

2. Nasza szkoła otrzymała Najwyższą Ocenę Jakości dzięki ciężkiej pracy powierników, kadry szkolnej i rodziców. Serdecznie dziękuje za wspaniałą współpracę i poświęcenie.

Sobota 25/01/2020.

1. W niedzielę 26 stycznia zapraszamy na szkolną Msze świętą o godzinie 12.00 i bezpośrednio po Mszy w. do sali parafialnej na Jasełka.

2. Dziękuję radzie rodziców, rodzicom którzy upiekli ciasta i pełnili dyżur w kawiarence a także osobom, które będą pomagały porządkować salę po Jasełkach.

3. Zachęcam do zapisywania się na dyżury sprzątania kościoła.

4. Przedłużenie legitymacji ucznia.

Wnioski są dostępne w administracji. Należy wypełniony wniosek przynieść do administracji, który po podpisaniu i opieczętowaniu należy dostarczyć do konsulatu. Prosimy o kontaktowanie się z konsulatem, gdyż od kilku rodziców dowiedzieliśmy się, że można formalności załatwić drogą pocztową.

5. W sobotę 15 lutego uczniowie otrzymają podsumowanie postępów w nauce i odbędzie się wywiadówka. Proszę zarezerwować sobie czas jeżeli Panstwo chcą porozmawiać z nauczycielem. Dla klas 6B, I i IV gimzazjum, wywiadówka odbędzie się w sobotę 8 lutego.

Kierownik Szkoły Danuta Antonik

Sobota 18/01/2020.

Rodzice!

Ze względów bezpieczeństwa w szkole dozwolone są tylko napoje w plastikowych butelkach lub innych pojemnikach (nie szklanych!) . Gorące napoje w jadalni są dostępne tylko dla osób dorosłych. Prosimy o dopilnowanie aby dzieci nie przynosiły do szkoły szklanych butelek. Rada Powierników z okazji 70-lecia szkoły, pracuje nad projektem zapewnienia każdemu uczniowi specjalnej (bezpiecznej) butelki na napoje.

Prosimy aby dzieci z klasach 1 do 3 przyprowadzać do szkoły punktualnie przed godziną 8.45. Tylko w ten sposób dzieci mogą wziąć udział w porannym apelu.

26 stycznia odbędzie się kolejna msza szkolna o godzinie 12.00. W tym dniu po mszy św. o godz. 13.30 odbędą się Jasełka, podczas których Rodzice będą prowadzić kawiarenkę.

Przepominamy, że po apelu każda osoba, która pozostaje w szkole musi przeparkować swój samochód i ustawić go wzdłuż płotu lub boiska „astro turf”.

Sobota 14/12/2019.

Rodzice!

Przypominamy o dzisiejszej emisji programu Słownik Polsko-Polski z prof. Janem Miodkiem i udziałem naszej szkoły. Uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w nagraniu, który będzie wyświetlany dzisiaj w TVP Polonia o godzinie 16 czasu angielskiego (o 17.00 czasu polskiego). Powtórka odbędzie się jutro w nocy (15.12.2019) o godzinie 0.15 czasu angielskiego (1.15 czasu polskiego).

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Sobota 16/11/2019.

Rodzice!

W niedzielę 17 listopada, msza dziękczynna z okazji Jubileuszu 70 lecia szkoły o godz.12.00. Czytania i modlitwę wiernych przygotowują klasy III i IV gimnazjum.

Przypominamy, że szkoła NIE USTALA przepisów dotyczących wydawania legitymacji szkolnych! Dokładamy wszelkich starań w celu ułatwienia uzyskania ww. dokumentu ale wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronach internetowych konsulatu i MSZ link w tym miejscu.

Sobota 19/10/2019 i 25/10/2019.

Rodzice!

Bardzo serdecznie dziękuję pani Magdzie Bartusiak i uczniom z klasy 4B za piękne życzenia z okazji Dnia Nauczyciela, pani Dorocie Witkowskiej Dziumie za odznaki, a Radzie Rodziców za kwiaty dla grona nauczycielskiego.

Gratuluję i serdecznie dziękuję paniom Ewie Rojek i Katarzynie Kasińskiej, które otrzymały dyplomy z okazji 10 lat ofiarnej pracy w naszej szkole. Gratuluję również paniom: Magdzie Ziarkowskiej, Agnieszce Plucińskiej Kazub i Edycie Baranek, które otrzymały dyplomy za 5 lat ofiarnej pracy.

25/10/2019 r. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów. Serdecznie dziękuję pani Joannie Pike za zorganizowanie i prowadzenie uroczystości a rodzicom za obecność! Młodym uczniom życzę sukcesów w nauce w tym roku i kolejnych latach.

02/11/2019 – BRAK ZAJĘĆ SZKOLNYCH – przerwa jesienna – do szkoły wracamy 9 listopada. Proszę o poinformowanie znajomych i osób, które z różnych powodów mogą nie przeczytać tego komunikatu. Na koniec pierwszego mini semestry serdecznie dziękuję rodzicom, którzy wypełnili swoje dyżury, pomagając tym samym w pracy szkoły.

26/10/2019 – w niedzielę, mieliśmy jak co miesiąc mszę szkolną o godz.12.00 i kawiarenkę rodziców. Dziękuję nauczycielom i uczniom z klas 5 za przygotowanie liturgii słowa, naszej Scholi za ubarwienie mszy śpiewem a klasom czwartym za przygotowanie wystawy.

Kierownik Szkoły DANUTA ANTONIK

WAŻNA INFORMACJA – LEGITYMACJE SZKOLNE!

Z powodu braku odpowiednich funduszy, następuje zmiana wystawania nowych i aktualizacji starych legitymacji szkolnych. Od 9 listopada obowiązuję następująca procedura: 

 1. Ze strony konsulatu lub dla ułatwienia tutaj (w większej części wypełniony) można ściągnąć i wydrukować (najlepiej dwustronnie) wniosek o wydanie/aktualizację legitymacji ucznia. Ten wniosek będzie również dostępny w recepcji szkoły.
 2. Wniosek należy czytelnie wypełnić.
 3. Z e-emaila (podanego na formularzu szkolnym) należy ściągnąć/wydrukować/zapisać (forma dowolna) potwierdzenie opłacenia czesnego za aktualny rok szkolny. Ww. potwierdzenie dostępne jest również w postaci sms otrzymanego z systemu opłat. 
 4. Z wypełnionym wnioskiem i potwierdzeniem zapłaty, należy od 9 listopada udać się do administracji, gdzie pracownik po weryfikacji danych zgodnie z wytycznymi Konsula Rzeczpospolitej Polskiej, podbije wniosek pieczątką szkoły.
 5. Potwierdzony wniosek, należy złożyć (a następnie odebrać) w konsulacie w Manchesterze (wszelkie szczegóły i dodatkowe informacje na stronie konsulatu). Jeżeli chcą państwo przedłużyć termin ważności to do wniosku należy dołączyć starą legitymację.
 6. Szkoła nie odpowiada za i nie weryfikuje błędnie wypełnionych wniosków. Prosimy o zapoznanie się z wytycznymi konsulatu przed złożeniem wniosku! Równocześnie informujemy, że zgodnie z informacją podaną na stronie konsulatu, maksymalny czas oczekiwania na wydanie/przedłużenie ważności legitymacji to 30 dni.
 7. Informujemy, że INACZEJ niż w Polsce, nasza szkoła nie ODPOWIADA za procedury dotyczące wydawania legitymacji szkolnych. Szkoła również NIE POSIADA UPRAWNIEŃ do PODBIJANIA legitymacji szkolnych a z przyczyn od nas niezależnych, konsulat nie może wysłać do szkoły pracownika w celu usprawnienia ww. procedury.
 8. UPRZEJMIE PROSIMY O NIE OBCIĄŻANIE ADMINISTRACJI SZKOŁY pytaniami dotyczącymi ww. procedur i trybów składania wniosków i odbierania legitymacji. Jednocześnie informujemy, że w przypadku jakichkolwiek zmian w ww. procedurach, będziemy Państwa o tym na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony internetowej, profilu Facebooka i w komunikacji e-mailowej i telefonicznej.

Z poważaniem RADA POWIERNIKÓW

Sobota 05/10/2019.

Rodzice!

W sobotę 5 października, w szkolnej stołówce odbędzie się kiermasz ciast. GORĄCO ZAPRASZAMY!

Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły Julia Winogrodzka po raz kolejny osiągnęła wielki sukces w ogólnopolskich zawodach lekkoatletycznych!

21 i 22 września w Tarnowie odbywały się Mistrzostwa Polski U16 w lekkoatletyce, w których Julia zdobyła w sobotę srebro w skoku w dal wynikiem 5.48 cm a dzień później zdobyła złoto w biegu na 80 metrów przez płotki! 14 letnia Julia została tym samym Mistrzynią Polski U16 !!! Gratulujemy wyników i zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu! Za zgodą rodziców zamieszczamy zdjęcia z zawodów.

Zachęcamy wszystkich chętnych rodziców do zapisania się do jednej z dwóch klas języka angielskiego! Trójka nauczycieli zapewni Wam naukę języka angielskiego bez względu na poziom zaawansowania. Są jeszcze wolne miejsca! Zapisy w administracji szkoły.

Osoby mające problem z opłaceniem czesnego odsyłamy na strony z poradnikami:

Poradnik 1

Poradnik 2

Dołożyliśmy wszelkich starań aby państwa dane zostały poprawnie wpisane do systemu. Jeżeli ktoś podał nieaktywny lub nieprawidłowy adres email, zmienił numer telefonu, na odwrót wpisał dane opiekunów, może mieć problemy z zalogowaniem. Przed kontaktem ze szkołą prosimy o sprawdzenie w poradniku czy poprawnie wpisują państwo dane do systemu a w przypadku błędu lub braku reakcji ze strony aplikacji, sprawdzenie czy dane które państwo wpisujecie są na pewno tymi danymi, które podaliście na formularzu rejestracyjnym. Przypominamy, że za szkołę płacą rodzice więc w rubryce „Imię dziecka”, („Please enter your child’s first name”) wpisujemy IMIĘ PIERWSZEGO OPIEKUNA a nie dziecka (tak jak to zaznaczono w poradniku)!

Jeżeli pomimo powyższego, państwo nadal nie będą się mogli zalogować, zapraszamy do administracji w celu korekty danych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji porządku w szkole, a szczególnie przed i po zakończeniu zajęć. Dzięki Waszemu zaangażowaniu, możemy wspólnie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczniom.

DZIĘKUJEMY i życzymy udanego dnia!


Sobota 28/09/2019.

Uczniowie!

Przypominamy o punktualnym przybywaniu na poranny apel! Od 8.45 można wchodzić do auli, a apel zaczyna się o godz. 9.00.

Rodzice!

W przypadku niekorzystnej pogody (deszcz) – odbiór dzieci z klas 4A6B – odbywa się poprzez drzwi szkolne od strony parkingu.

 • Drzwi prowadzące na sale gimnastyczną (te same, które były używane na rozpoczęcie roku szkolnego) odbiór dzieci z klas 4A i 4B.
 • Główne drzwi prowadzące do recepcji – odbiór dzieci z klas 5A i 5B.
 • Drzwi po prawej stronie (obok przejścia do ogródka młodszych klas) – odbiór dzieci z klas 6A6B.

Proszę poczekać w pobliżu tych drzwi (ustawic się w kolejkę) tak żeby zapewnić płynny i bezpieczny odbiór dzieci. Nauczyciele sprowadzą dzieci do odpowiednich korytarzy, otworzą drzwi i rodzice kolejno będą odbierać swoje dzieci. RODZICE NIE WCHODZĄ DO SZKOŁY.

PRZYPOMINAMY, że w tym tygodniu upłynął termin oddawania starych podręczników i lektur. Osoby, które nie dopełniły tego obowiązku automatycznie zgodziły się na przekazanie ich kaucji na poczet zakupu brakujących podręczników. 

INFORMACJA (szczególnie dla nowych rodziców), uczniowie z klas egzaminacyjnych (IV Gim, I Lic i II Lic), wpłacają dodatkową kaucję w wysokości £20, na poczet lektur i podręczników do egzaminów. Te książki należy oddać pod koniec roku celem odzyskania depozytu. W przypadku nie oddania lub zniszczenia podręczników/lektur – kaucja automatycznie przepada na rzecz uzupełnienia stanu ww. książek.

PŁATNOŚCI – w tym tygodniu, jak co roku otrzymają państwo e-maila i sms z informacjami odnośnie płatności za pomocą elektronicznego systemu School Money. Przypomnimy również (szczególnie dla nowych rodziców) sposób w jaki można dokonać płatności (poradnik jest cały czas dostępny w sekcji płatności tutaj.

DZIĘKUJEMY i życzymy udanego dnia!


Sobota 21/09/2019.

Rodzice!

Proszę o zaznajomienie się z nowym system przyprowadzania i odbierania dzieci z zajęć szkolnych. Wszystkie informacje w tym miejscuINFORMUJEMY o punktualności! Zajęcia szkolne rozpoczynają się apelem o godz. 9.00. Dzieci mogą wchodzić do auli od godz. 8.45. Wszelakie spóźnienia bardzo negatywnie wpływają na bezpieczeństwo dzieci i organizację zajęć.

W przypadku spóźnienia się na poranne zajęcia, prosimy o udanie się zgodnie z rozkładem do odpowiedniego miejsca i poczekanie na osobę z obsługi, która pokieruje dzieci do klas.

W przypadku spóźnienia się na zakończenie lekcji, prosimy o sprawdzenie w ustalonym miejscu czy państwa dziecko czeka tam z nauczycielem. Jeżeli go tam nie będzie, prosimy o udanie się do recepcji w celu odebrania dziecka. JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, że zgodnie z angielskim prawem szkoła ma obowiązek informować policję i służby socjalne o każdym pozostawionym dziecku. PROSIMY o punktualne odbieranie dzieci a w nagłych i nieprzewidzianych sytuacjach o poinformowanie administracji tak żebyśmy mogli w porę zorganizować awaryjną opiekę.

DODATKOWO – Główną bramę na parking otwieramy o godz. 12.00. POD ŻADNYM POZOREM NIE WOLNO  samemu próbować otwierać bramy i wjeżdżać na parking przed godz. 12.00! Przypominamy, że nasz wszystkich (obsługę szkoły, rodziców i dzieci) obowiązują rygorystyczne zasady bezpieczeństwa wliczając przepisy przeciwpożarowe. Jakiekolwiek odstępstwa od ustalonych reguł narażają Was (rodzice), Wasze dzieci i obsługę szkoły. 

Uczniowie!

Obecność na apelu jest obowiązkowa! Wszyscy uczniowie wchodzą do auli i ustawiają się w odpowiednich miejscach. NIE IDZIEMY DO KLAS, tylko czekamy na koniec apelu i wraz z nauczycielem udajemy się na zajęcia. Po skończeniu lekcji WSZYSCY uczniowie z klas od 4 do II Liceum, udają się z nauczycielem w stronę wyjścia ze szkoły. Uczniowie z klas od 4 do 6 szkoły podstawowej, czekają na zewnątrz z nauczycielem na rodziców. Uczniowie z klas od I gimnazjum do II Liceum sami wychodzą ze szkoły i udają się w miejsce ustalone z rodzicami. Starszym uczniom posiadającym młodsze rodzeństwo w klasach od przedszkola do 6B, sugerujemy udać się w odpowiednie miejsce odbioru dzieci, gdyż najprawdopodobniej tam będą już czekali na Was rodzice.

Serdecznie dziękujemy za współpracę, dziękujemy za dostosowanie się do nowych zasad dowozu i odbioru dzieci, cieszymy się z licznej obecności i zapraszamy za tydzień.