Sobota szkolna 21/09/2019. WAŻNE! Uaktualnione zasady dowozu i odbioru dzieci! Dodano animacje plus nowe zdjęcia!

Drodzy rodzice,

W trosce o bezpieczeństwo Waszych dzieci i w celu usprawnienia funkcjonalności szkoły, od najbliższej soboty tj. 21/09/2019r. wprowadzamy następujące zmiany mające na celu ułatwienia rozpoczęcia i zakończenia dnia szkolnego.

Obowiązuje kategoryczny zakaz wejścia na teren szkoły  dla rodziców i osób postronnych – z wyjątkiem konieczności rozpatrzenia spraw administracyjnych.

Rozpoczęcie dnia: Animacja rozpoczęcia dnia

• W związku z sugestiami apel poranny będzie obowiązywał tylko dzieci (bez rodziców) z klas od 4 szkoły podstawowej do 2 liceum i będzie się odbywał w auli(kaplicy). Wszystkie ważne dla rodziców informacje zostaną umieszczone zaraz po apelu na naszej stronie internetowej i profilu Facebooka.

• Rodzice z dziećmi od przedszkola do klasy 2B włącznie, udają się wprost z parkingu do ogródka przy ww. klasach, drogą ustaloną poprzednio, czyli przez bramkę od strony parkingu lub od strony wejścia od Nell Lane. Nauczyciele o godz 9.00 otwierają drzwi klas, wpuszczają dzieci do środka i modlitwą rozpoczynają zajęcia. RODZICE nie wchodzą do klas tylko opuszczają ogródek tą samą drogą.
  • Rodzice z dziećmi z klas 3A  i 3B – udają się do wejścia przy kontenerze (tą samą drogą co powyżej, przez ogródek, lub od strony wejścia od Nell Lane) i tam będą na nich czekać nauczyciele z asystentami. Dzieci wchodzą do szkoły i udają się do swojej klasy, następnie nauczyciel modlitwą rozpocznie lekcje. RODZICE nie wchodzą do korytarza tylko opuszczają teren szkoły tą samą drogą.

• Pozostali rodzice (dzieci i młodzieży z klas od 4 szkoły podstawowej do 2 liceum – odprowadzają swoje pociechy do jednego z dwóch głównych wejść (od strony Nell Lane lub od strony parkingu) i stamtąd same dzieci udają się na aulę na apel. Po apelu nauczyciele tych klas udają się z dziećmi do swoich klas.

• Rodzice pragnący załatwić sprawy administracyjne – mają dostęp do biura przez ww. dwa główne wejścia. Przy przejściu obok recepcji zostanie zorganizowane stanowisko podawcze przy którym pracownik administracji będzie udzielał pomocy i w razie poważniejszej sprawy kierował do biura i odpowiedniej osoby.

• Rodzicom, którzy mają dzieci w różnych klasach sugerujemy zaparkowanie pojazdu na parkingu szkolnym, następnie wspólnie odprowadzić starsze dzieci do głównego wejścia aby mogły udać się na apel a następnie przejść do ogródka z młodszymi pociechami.

Zakończenie lekcji:

• Rodzice dzieci od przedszkola do klasy 2B włącznie, udają się wprost z parkingu do ogródka przy ww. klasach, drogą ustaloną poprzednio, czyli przez bramkę od strony parkingu lub od strony wejścia od Nell Lane. Nauczyciele o przedszkola zaczynają wypuszczać dzieci o godz. 12.30 a z pozostałych klas o godz. 12.40. Następnie rodzice opuszczają teren ogródka tą samą drogą. Jeżeli muszą odebrać starsze dzieci sugerujemy zaparkowanie na parkingu szkolnym w celu uniknięcia obchodzenia szkoły a następnie z odebranymi młodszymi dziećmi udać się przed główne wejście od strony parkingu gdzie będą na nich czekać starsze dzieci. Podobnie jak rano RODZICE nie wchodzą do klas!

• Rodzice dzieci z klas 3A  i 3B – udają się do wejścia przy kontenerze (tą samą drogą co powyżej, przez ogródek, lub od strony wejścia od Nell Lane) i tam czekają aż na nauczycielka z pomocą asystentów przygotuje dzieci po obu stronach korytarza. Następnie  rodzice podchodzą do drzwi (mogą się ustawić w kolejce) i nauczyciele z asystentami wywołują kolejno dzieci, które wychodzą do rodziców. Jeżeli muszą odebrać starsze dzieci sugerujemy zaparkowanie na parkingu szkolnym w celu uniknięcia obchodzenia szkoły a następnie z odebranymi młodszymi dziećmi udać się przed główne wejście od strony parkingu gdzie będą na nich czekać starsze dzieci. Podobnie jak rano RODZICE nie wchodzą do korytarza!

• Uczniowie klas 4 do 6 szkoły podstawowej (aktualnie 4a, 4b, 5a, 5b, 6a, 6b), wychodzą z nauczycielem na teren pomiędzy tylnym wejściem na parking a głównym wejściem do szkoły (sekcja gdzie znajdują się kule do siedzenia, zadaszona część, kolista ławka). Rodzice odbierają od nauczycieli swoje dzieci i udają się na parking lub wg uznania drogą przez ogródek w kierunku Nell Lane. RODZICE NIE WCHODZĄ DO SZKOŁY ani od strony Nell Lane ani od strony parkingu. Wyjątek – wyżej wspomniane sprawy administracyjne. Podobnie jak powyżej, sugerujemy parkowanie na parkingu szkolnym celem uniknięcia obchodzenia szkoły.

• Pozostałe dzieci z klas od 1 Gim do II Liceum – dzieci same opuszczają szkołę jednym z dwóch wyjść przy recepcji. Dzieci z klas 1 i 2 Gim proszone są o zaczekania na rodziców przed wejściem. Młodzieży z powyższego przedziału wiekowego, która będzie odbierana przez rodziców, sugerujemy umówienie się z rodzicami i poinformowanie w którym miejscy będą na nich czekać, tak żeby rodzic mógł odpowiednio zaparkować pojazd. JAK TO ZAZNACZONO powyżej, podczas rozpoczęcia i zakończenia dnia ruch przez GŁÓWNE wejścia do szkoły będzie JEDNOKIERUNKOWY, więc w przypadku pomyłki lub nie ustalenia powyższego z rodzicami – będziecie musieli (Rodzice) lub wasze dzieci obejść teren szkoły. POD ŻADNYM POZOREM NIE MOŻNA używać przejścia przez recepcję jako skrótu od Nell Lane na parking szkoły i z powrotem!

Wyjątkiem od powyższego są nauczyciele, których dzieci uczą się w naszej szkole.

PRZYPOMINAMY, że wszystkie osoby przebywające na terenie szkoły (dotyczy parkingu, stołówki i terenów wokół szkoły) SĄ ZOBOWIĄZANE do przestrzegania zakazów i poleceń osób dyżurujących i personelu szkoły.

PAMIĘTAJMY, że powyższe ustalenia mają na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo WASZYCH dzieci!

W piątek 20/09/2019, postaramy się zamieścić szczegółowe plany graficzne wizualizujące powyższe zasady.

z poważaniem

Rada Powierników