Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Drodzy Rodzice,

W ubiegłą sobotę rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019.

Po uroczystej mszy św. celebrowanej przez proboszcza naszej parafii, księdza Ryszarda Sadeckiego, pani Dyrektor przywitała gości, Rodziców, dzieci i grono nauczycielskie.

Nasza szkoła wciąż się rozrasta. Co roku dochodzi nowa klasa i w tym roku szkolnym w naszej szkole będzie się uczyć prawie 450 dzieci. Jak co roku uczniowie z IV klasy gimnazjum, przystąpią do egzaminu GCSE z języka polskiego a uczniowie z klas licelanych do egzaminów AS i A2 (matura) z języka polskiego.

Wkrótce otrzymają Państwo informacje dotyczące płatności i wszystkie pozostałe przydatne informacje. Uprzejmie prosimy o cierpliwość.

Wszystkich Rodziców (szczególnie tych którzy w tym roku zapisali swoje dzieci do naszej szkoły) informujemy, że na Facebooku prężnie działa grupa Rodziców. Jest to znakomite miejsce do wymiany informacji na temat zadań domowych, planowanych imprez i innych inicjatyw podejmowanych przez Radę Rodziców. Do grupy przyjmujemy rodziców dzieci uczeszczających do szkoły, pracowników szkoły oraz przyjaciół naszej szkoły.

Zapraszamy do śledzenia nasszej strony internetowej i profilu na Facebooku. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom Rodziców, dwa lata temu uruchomiliśmy elektroniczny system do przyjmowania płatności, wszystkie informacje przekazujemy za pomocą strony internetowej, emaili i sms. Wkrótce gruntownie przebudujemy naszą stronę internetową, tak żeby ułatwić korzystanie z niej na smartfonach i tabletach.

Cieszymy się, że chcecie posyłać dzieci do naszej szkoły aby mogły uczyć się języka polskiego i poznawać polskie tradycje. Państwa pomoc w organizacji dyżurów i imprez szkolnych jest bezcenna, gdyż szkoła od początku swojego istnienia działa w charakterze organizacji charytatywnej gdzie grono pedagogiczne i zarząd szkoły pracują woluntarnie na rzecz szkoły. Bez Państwa zaangażowanie szkoła przestałaby istnieć. Już teraz chcemy wstępnie zaprosić Państwa na uroczystości 70-lecia istnienia szkoły, które odbęda się w przyszłym roku.

Zapraszamy w przyszłą sobotę na apel punktualnie o godz. 9.00.

Dyrektor szkoły Danuta Antonik i rada Powierników.

PS. Biorąc pod uwagę ilość dzieci w naszej szkole i związany z tym ruch, prosimy o bezwzględne podporządkowanie się instrukcjom osób dyżurujących na parkingu szkoły. Więcej informacji w broszurze dostępniej w naszej szkole i w internecie pod adresem http://www.polskaszkolamanchester.org/wp-content/uploads/2018/09/PSSMC-Informacje-dla-rodzicow-080918.pdf. Przypominamy, że troska o bezpieczeństwo Państwa dzieci jak również pracowników szkoły ma dla nas najwyższy priorytet.