Sprawozdanie z Dnia Książki 11 marca 2017r.

Witam mole książkowe!

Dnia 11 Marca 2017 odbył się w naszej szkole Dzień Książki zorganizowany przez naszego bibliotekarza, pana Wiktora Rutkowskiego. Dzień ten rozpoczęliśmy w auli, która była pięknie udekorowana przez panią Agatę Majchrowski. Wysłuchaliśmy tam wiersza Wisławy Szymborskiej pod tytułem „Radość Pisania” w wykonaniu pani Moniki Kopańskiej-Pruszko. Na apelu zostały również ogłoszone konkursy: młodsze klasy (przedszkole do klasy 4) zostały poproszone o zaprojektowanie i namalowanie okładki dla swojej ulubionej książki, a starsi uczniowie poproszeni zostali o napisanie krótkiego opowiadania na wybrany przez siebie temat.

Podczas Dnia Książki nasze młodsze mole książkowe, przebrane w znakomite kostiumy przedstawiające swoje ulubione książkowe postacie, wzięły udział w spektaklu na podstawie wiersza Juliana Tuwima pod tytułem „Rzepka”. W spektaklu występowały nauczycielki z młodszych klas, (panie Iga Rutkowska, Anna Niklewska, Anna Dobrucka, Katarzyna Snopko, Agnieszka Koss, Dorota Wrzała, Katarzyna Dębska-Wieczorek, Anna Miskis, Ewa Chadwick, Agnieszka Plucińska-Kazub, i Agnieszka Rutkowska) wsparte pomocą dwóch uczennic (Ola Niklewska i Ela Waszkiewicz). Występ tak się spodobał, że uczniowie obdarowali nasze aktorki owacjami na stojąco!

Nasi starsi uczniowie natomiast wzięli udział w czytaniu dramatycznym w wykonaniu pani Patrycji Oprawko i pana Wiktora Rutkowskiego. Uczniowie wysłuchali część pierwszego roździału „Szatana z Siódmej Klasy”  Kornela Makuszyńskiego. Również i ten spektakl był sukcesem – wielu uczniów popędziło do szkolnej biblioteki aby wypożyczyć „Szatana z Siódmej Klasy” i dowiedzieć się co się stało dalej.

Słowa Wisławy Szymborskiej, „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”, najlepiej oddają atmosfere dzisiejszego dnia!

Podsumowując, dzień uważam za bardzo udany i mam nadzieję, że takich dni będzie w naszej szkole więcej!

 

Agnieszka Rutkowska