Przerwa świąteczna – Wielkanoc 2017

Szanowni Państwo,

Chciałabym wyrazić moją wdzięczność rodzicom za wszelką pomoc, wspaniałą współpracę i Wasze bezcenne wsparcie w zapewnieniu sprawnego funkcjonowania naszej szkoły w ostatnim semestrze. Specjalne podziękowania, dla pani Eli Krasko, pana Irka Węgrzyna, pana Szymona Zielińskiego i wszystkich którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji udanego Kaziuka.

W sobotę 18 marca pan Wiktor Rutkowski zorganizował bardzo udany Dzień Książki celem, którego było propagowanie czytania wśród uczniów i promowanie polskiej literatury (prozy, poezji i dramatu). Na apelu pani Monika Kopańska Pruszko przeczytała wiersz Wisławy Szymborskiej „Radość Pisania” z tomu „Sto pociech”. Po apelu starsze klasy obejrzały przedstawienie na podstawie „Szatana z Siódmej klasy” w wykonaniu pani Patrycji Oprawko i pana Wiktora Rutkowskiego. Na przerwie wielu uczniów przyszło do szkolnej biblioteki wypożyczyć książkę.

Młodsze klasy obejrzały wspaniałe przedstawienie pod tytułem „Rzepka” na podstawie wiersza Juliana Tuwina wystawione przez bardzo utalentowane nauczycielki z przedszkola.

Pan Rutkowski ogłosił następujące dwa konkursy:

Klasy młodsze (przedszkole do klasy 4 podstawowej) – „Narysuj lub namaluj obrazek przedstawiający scenę z ulubionej książki”.

Klasy starsze (klasa 5 podstawowa do klasy 2 licealnej) – „Napisz opowiadanie na temat „Czytanie poszerza horyzonty.”

Prosimy rodziców o zachęcenie dzieci do wzięcia udziału w konkursach. Prace można składać do 1 lipca 2017.

Bardzo dziękuję panu Rutkowskiemu za wspaniałą organizację Dnia Książki i wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tej inicjatywy. Zachęcamy uczniów do korzystania ze szkolnej biblioteki w czasie przerw.

W sobotę 29 kwietnia nasza szkoła ponownie weźmie udział w Konkursie Ortograficznym dla Szkół Polonijnych. Dziękuję pani Agnieszce Herbie i pani Katarzynie Kasińskiej za przeprowadzenie konkursów eliminacyjnych i wszystkim uczniom, którzy wzięli w nich udział. Szkolny etap konkursu ortograficznego dla grupy młodszej wygrał Kuba Borkowski a dla grupy starszej Ela Waszkiewicz. Gratuluję i życzę wiele sukcesów w finale 29 kwietnia.

Uczniowie otrzymali role na występy podczas Akademii 3 maja, która odbędzie się w niedzielę 7 maja. Bardzo proszę rodziców, aby wsparli swoje dzieci w uczeniu się swoich ról. W niedzielę 7 maja, odbędzie się kolejna szkolna Msza święta o 12.00. Dziękuję nauczycielom i uczniom klas trzecich za przygotowanie Liturgii słowa. Zachęcam do licznego udziału w szkolnej Mszy świętej.

W sobotę 1 kwietnia odbyła się spowiedź wielkopostna i rozpoczęliśmy ferie Wielkanocne. Następne trzy soboty są wolne od nauki i wracamy do szkoły w sobotę 29 kwietnia. Apel o godzinie 9.00. Bardzo proszę wszystkich rodziców i uczniów o punktualne przebycie na apel.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składam serdeczne życzenia radosnych świąt Wielkiej Nocy oraz wielu łask i błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

Z poważaniem

Dyrektor Szkoły

Danuta Antonik