LEKCJA HISTORII W ARBORETUM – 5 LISTOPADA (ZAPISY)

Szanowni Państwo,

Konsulat Generalny w Manchester wyszedł z propozycją sfinansowania szkolnej wycieczki do Arboretum. (Arboretum – to miejsce poświęcone pamięci żołnierzy poległych w I i II wojnie światowej oraz w innych konfliktach zbrojnych XX i XXI w. Znajduje się tam również pomnik upamiętniający bohaterstwo polskich żołnierzy. Pomnik wykonał znany polski rzeźbiarz Robert Sobociński. Przedstawia on dwumetrowe postacie – żołnierza spod Monte Cassino, marynarza z załogi „Błyskawica”, lotnika z Dywizjonu 303 oraz łączniczkę z powstania warszawskiego, reprezentującą Armię Krajową. Uroczyste odsłonięcie pomnika nastąpiło we wrześniu 2009 roku w 70 rocznicę wybuchu II wojny światowej.)
Inicjatywę Konsulatu przyjęliśmy z radością i wdzięcznością.

Wyjazd do Arboretum – uczniów klasy 4, 5, 6, I, II, III, IV-gimnazjalnej oraz I i II – licealnej nastąpi w sobotę 5 listopada o godz. 9.30 z parkingu przy polskim kościele. Powrót planujemy na godz. 16.00. Uczniowie otrzymali formularze zgłoszeniowe, które należy dostarczyć do szkolnej Administracji, do soboty 22-go października.Uczniowie powinni mieć na sobie odpowiednie ubrania oraz kanapki i picie.

Zajęcia lekcyjnej dla przedszkola oraz klas 1, 2 i 3 będą odbywały się w tym dniu w Sali parafialnej, od godz. 9.15 do 12.45.

W niedzielę 23-go o godz. 12.00 zapraszamy wszystkich Państwa na szkolną Mszę, do której liturgię Słowa przygotowują klasy I i II – gimnazjalne.

Prosimy o pilny zwrot formularzy rejestracyjnych, które były rozdane uczniom w pierwszą szkolną sobotę. Prosimy także informować Administrację o zmianie adresu domowego, mailowego a także o zmianie numeru telefonu.

Przypominamy o zachowaniu ruchu jednokierunkowego. Na Wellington Road należy wjeżdżać z Alexandra Road, wyjeżdżać na Alness Road.

Ferie jesienne (half term) przypadają w sobotę 29 października. W tym dniu szkoła w St. Bede’s College będzie zamknięta.

Z wyrazami szacunku

Barbara Goodwin i Rada Opiekuńcza
Kierownik szkoły